Tegoroczna, dwunasta już edycja Forum Spółdzielczości Mleczarskiej (Forum), rozpocznie się 11 września. Przez trzy dni w Augustowie, krajowi i międzynarodowi eksperci będą dyskutować o sytuacji i przyszłości sektora mleka w Polsce i Europie.
- Branża mleczarska stanowi jeden z filarów agrobiznesu w banku Credit Agricole. Ostatnio obserwujemy rosnące zapotrzebowanie producentów mleka na finansowanie inwestycji oraz kosztów produkcji. Dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę produktową dla tego sektora. - mówi Philippe Marié, wiceprezes banku Credit Agricole.
Bank zaangażował się w rynek agrobiznesu przed trzema laty. Od tego czasu zbudował sieć mobilnych doradców klienta agrobiznesowego, ekspertów od rolnictwa i finansów. Dojeżdżają oni bezpośrednio do rolników i na miejscu dopełniają wszystkich koniecznych formalności, od przygotowania np. wniosku kredytowego na podpisaniu umowy skończywszy. Dzięki temu rolnicy mogą zaoszczędzić swój czas i zająć się bieżącymi pracami w gospodarstwie. Dziś Credit Agricole proponuje temu sektorowi pełną gamę produktów bankowych, od specjalistycznego konta AGRICOLE, konta firmowego, AGRO pożyczkę, przez kredyt obrotowy AGRO w koncie, kredyt inwestycyjny, kredyt na kupno gruntów czy budowę, remont nieruchomości, na ofercie ubezpieczeń i oszczędności skończywszy.
W kręgu zainteresowania Credit Agricole znajdują się również duże przedsiębiorstwa z sektora mlecznego oraz ich dostawcy. Pierwszym bank proponuje wsparcie w takich obszarach jak: finansowanie, bankowość transakcyjna, finansowanie handlu, rynki kapitałowe, bankowość inwestycyjna, a dzięki współpracy z innymi spółkami Grupy Credit Agricole w Polsce, może zaoferować rozwiązania faktoringowe oraz leasing, pozwalający na finansowanie wysokobudżetowych transakcji. Dla drugich Credit Agricole przygotował specjalną ofertę finansowania. W ten sposób już od roku mocno rozwija sieć dystrybucji produktów dla rolników i przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego poprzez partnerów.
Potrzeby sektora rolnego i rolno-spożywczego są Credit Agricole szczególnie bliskie, dlatego bank dołączył do grona partnerów Forum. Grupa Crédit Agricole wywodzi się ze spółdzielczych kas rolniczych. Działają one od ponad 120 lat, a dziś obsługują 90 proc. rolników we Francji.
- Pragniemy podzielić się naszymi doświadczeniami. Jestem przekonany, że Forum będzie doskonałą okazją do wymiany myśli i opinii. Z pewnością pozwoli też wzmocnić wzajemne kontakty i relacje niosące korzyści dla rozwoju polskiego sektora mleczarskiego. – dodaje Marié.
Swój udział w Forum potwierdzili m.in. Marek Sawicki - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Jerzy Bogdan Plewa - Dyrektor Generalny Komisji Europejskiej w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich; Michel Nalet - Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy EDA; Joerg Seifert - Dyrektor Techniczny, wiceprzewodniczący FIL/IDF.
Od 2001 roku Credit Agricole Bank Polska jest częścią Grupy Crédit Agricole - lidera rynku kompleksowej bankowości detalicznej i jednego z największych banków w Europie. Prowadząc działalność w 60 krajach, Grupa Crédit Agricole Group jest wiodącym partnerem wspierającym klientów w realizacji ich działań, oferując pełen zakres usług bankowości detalicznej i powiązanych usług specjalistycznych: usługi bankowości codziennej, produkty oszczędnościowe, kredyty i pożyczki hipoteczne i konsumenckie, ubezpieczenia, usługi bankowości prywatnej, zarządzanie aktywami, leasing, faktoring, a także usługi bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.
Czerpiąc ze swoich spółdzielczych korzeni, Grupa Crédit Agricole opiera swój rozwój o zrównoważony wzrost, służąc realnej gospodarce i mając na uwadze interesy swoich 49 milionów klientów, 1,2 miliona akcjonariuszy, 7,4 miliona udziałowców organizacji spółdzielczych i 150.000 pracowników.
Do Grupy Crédit Agricole w Polsce należą: Credit Agricole Bank Polska, Europejski Fundusz Leasingowy wraz ze spółkami zależnymi oraz Crédit Agricole Ubezpieczenia na Życie.
www.credit-agricole.com