Istotnym czynnikiem wpływającym na możliwość uzyskania wysokiego plonu rzepaku jest ilość opadów w okresie kwiecień-lipiec na poziomie 300 mm. Ponieważ opady w tym czasie w takiej ilości w naszej strefie geograficznej są rzadkością, to jedynym rozwiązaniem pozostaje maksymalne wykorzystanie wody skumulowanej w glebie.
Wykorzystanie takie będzie jednak możliwe jeżeli już jesienią wytworzy się silny system korzeniowy, bowiem wiosną rzepak jest nastawiony na tworzenie liści, pędów i kwiatostanów, a rozrastanie się korzeni w tym czasie jest niewielkie.
Zabieg Route Extreme pozwala nie tylko budować obfity system korzeniowy wykorzystujący zasoby wodne i składniki pokarmowe, ale także przygotowuje rzepak do optymalnego przezimowania. Produkt ten zwiększa turgor ścian komórkowych, co pozwala na długotrwałe utrzymanie w roślinie składników pokarmowych niezbędnych do rozwoju systemu korzeniowego i części nadziemnej odpowiedzialnej za fotosyntezę.
Potencjalny plon rzepaku ustala się jesienią, a wiosną z upływem czasu maleje. Nie ma możliwości wykonania korekty w późniejszym terminie.
PODSUMOWUJĄC:
Zabieg Route EXTREME od wschodów rzepaku do 6-tego liścia właściwego w dawce 0,8 – 1 l/ha pozwala:
- zachować tempo wzrostu roślin szczególnie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych,
- przezwyciężyć roślinie stres środowiskowy,
- zwiększa mrozoodporność roślin.
Stosowanie Route Extreme w rzepaku szczególnie polecane jest w przypadku:
- opóźnionych siewów
- uproszczonej uprawy roli
- niekorzystnych warunkach atmosferycznych.
Dzięki wyjątkowej formulacji produkt pobierany jest zarówno przez liście, jak i z profilu glebowego.
Rzepak siany 14 września - kontrola
Rzepak siany 14 września – Route Extreme w dawce 0,8 l/ha