14 maja rozpocznie się IV Europejski Kongres Gospodarczy. Podczas sesji poruszających zagadnienia związane z rynkiem spożywczym i handlem wezmą udział przedstawiciele świata biznesu, polityki i ekonomii. Swoim doświadczeniem podzieli się również Marek Zagórski, prezes Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.
Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress) jest największą biznesową imprezą Europy Środkowej, organizowaną od czterech lat w Katowicach. W tym roku, w dniach 14-16 maja, specjaliści z całej Europy wezmą udział w licznych sesjach tematycznych, dotyczących rynku spożywczego i handlu. Nie zabraknie także dyskusji dedykowanych zróżnicowanemu rolnictwu w Unii Europejskiej oraz konkurencyjności europejskiej produkcji nawozowej.
Motywem wiodącym wszelkich dyskusji będzie potrzeba innowacyjności i zmian rynku. Eksperci branży rolniczej, w tym prezes EFRWP Marek Zagórski, poruszą zagadnienia produktywności rolnictwa, przemysłu nawozowego oraz bezpieczeństwa i jakości żywności. Wnioski profesjonalistów pozwolą na stworzenie długookresowych prognoz związanych ze światowym rynkiem żywności.
„Rola polskiej wsi we współtworzeniu europejskiej polityki rolno-żywnościowej jest niezwykle istotna. Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej nie mogło zabraknąć w tak ważnym wydarzeniu, jakim jest Europejski Kongres Gospodarczy. Mam nadzieję, że uda nam się wypracować konstruktywne wnioski” – mówi Marek Zagórski, Prezes EFRWP.
O EFRWP:
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczął działalność w 1990 roku, na mocy umowy między rządem polskim a Europejską Wspólnotą Gospodarczą. Fundacja od ponad dwóch dekad pomaga zmieniać wizerunek polskiej wsi, dostosowując się do zmieniających się potrzeb lokalnej społeczności. Obecnie nie tylko wspiera rozwój infrastruktury technicznej, ale także – poprzez różne narzędzia finansowe – pomaga przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym. Fundacja duży nacisk kładzie także na rozwój infrastruktury społecznej, co czyni poprzez program grantowy wspierający aktywność i samoorganizację lokalnych społeczności czy wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich. Więcej informacji na stronie: www.efrwp.pl