INNVIGO działa na polskim rynku od trzech lat. Z tej okazji 16 lutego w restauracji Belvedere w warszawskich Łazienkach odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowane zostały dotychczasowe osiągnięcia firmy i plany na najbliższą przyszłość.
27 stycznia minęły trzy lata od rozpoczęcia działalności polskiej firmy INNVIGO. Taka rocznica to doskonały moment, żeby zaprezentować dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa, dotychczasowe działania i osiągnięcia, a także nakreślić perspektywy rozwoju na przyszłość. Na konferencji prasowej, zorganizowanej 16 lutego w restauracji Belvedere w warszawskich Łazienkach, dziennikarze z mediów rolniczych mieli okazję dowiedzieć się, jak INNVIGO zapracowało na swój sukces i jakie nowe rozwiązania wprowadzi do swojej oferty w tym sezonie.
– To już trzy lata INNVIGO – niewiele, ale z drugiej strony byliśmy zaskoczeni, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, jak szybko ten czas upłynął – powiedział Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO, rozpoczynając konferencję. – Działamy na nowym obszarze i na tak dużą skalę – to zasługa wszystkich pracowników.
Hasło „Polska firma – światowa jakość – rewelacyjna cena”, które klienci znają z reklam INNVIGO, doskonale pokazuje, jakie wartości i cele przyświecają przedsiębiorstwu. INNVIGO jako polska firma zna krajowe realia, dba więc o to, żeby producenci rolni otrzymywali skuteczne środki i przekonali się, że ich stosowanie jest opłacalne – bo „dobre rozwiązania nie muszą być drogie”.
Nadchodzący sezon – ze względu na trudne warunki atmosferyczne jesienią i zimą oraz niezbyt korzystne ceny na rynku płodów rolnych – będzie wymagał rozsądnych decyzji inwestycyjnych w planowaniu produkcji roślinnej. Dzięki znacznemu poszerzeniu oferty INNVIGO rolnicy będą mieli możliwość zbudowania kompletnych, skutecznych i ekonomicznych technologii ochrony. W rozpoczynającym się sezonie szczególnie rekomendowane będą następujące produkty i rozwiązania:
Fenoxinn 110 EC (fenoksaprop) jest oferowany w zestawach pozwalających na skuteczne zwalczanie chwastów jedno- i dwuliściennych w zbożach wiosną, również w sytuacji zwiększonej odporności miotły na herbicydy z grupy ALS. Fenoxinn to także rozwiązanie do zwalczania wyczyńca polnego i owsa głuchego w zbożach. Kartoniki zawierające gotowe zestawy produktów (m.in. do stosowania w zbożach oraz w kukurydzy) będą dostępne w punktach handlowych na terenie całej Polski.Kolejnym bardzo ważnym sektorem rozwijanym przez INNVIGO są regulatory wzrostu do zbóż i rzepaku. Najnowszym produktem jest Mepik 300 SL, który jako jedyny preparat na rynku zawiera wyłącznie chlorek mepikwatu. Wszechstronne zastosowanie tego środka obejmuje zboża ozime, jare oraz rzepak ozimy. W rzepaku Mepik jest doskonałym komponentem do budowania wiosennych zabiegów regulacji wzrostu, połączonych z ochroną fungicydową. Szerokie okno zastosowania w zbożach pozwala tworzyć technologie jednozabiegowe lub dwuzabiegowe, przy zastosowaniu w późniejszych fazach innego regulatora – Korekt 510 SL (etefon). Wkrótce INNVIGO spodziewa się nowych rejestracji w tym segmencie środków.
Wśród nowości w ofercie firmy pojawiły się preparaty: Makler 250 SE (azoksystrobina), Lekaro 80 WG (kaptan), Baristo 500 SC (napropamid), Zorro 300 SL (pikloram), Major 300 SL (chlopyralid), Jupiter 700 SC (metamitron), Cevino 500 SC (flufenacet) oraz zaprawy: Triter 050 FS (tritikonazol), Madron 50 FS (fludioksonil). Natomiast produkty Los Ovados 200 SE, Bukat 500 SC, Dafne 250 EC otrzymały rozszerzenie rejestracji.
Udział INNVIGO w całym rynku środków ochrony roślin w Polsce jest szacowany na ponad 4%. Dziś oferta firmy to ponad 30 środków ochrony roślin, a w najbliższym czasie planowane są kolejne rejestracje nowych oraz rozszerzenia rejestracji znanych produktów. Dzięki temu możliwe jest już zbudowanie pełnej technologii ochrony upraw wyłącznie w oparciu o środki od INNVIGO. – Nasz udział w całym rynku, jak na firmę z trzyletnim stażem, to duże osiągnięcie. To oznacza, że zaufali nam rolnicy w całej Polsce. Nasze produkty spełniają wszystkie kryteria wymagane normami – ale nie tylko normami, spełniają oczekiwania rolników – mówił Krzysztof Golec. – Jestem z tego bardzo dumny.
Ważnym aspektem działalności INNVIGO jest obszar badań i rozwoju, obejmujący kilkadziesiąt projektów badawczych w warunkach laboratoryjnych i szklarniowych. W laboratoriach stosowane są nowoczesne narzędzia diagnostyczne: testy szalkowe, testy wazonowe, komory wzrostowe i badania molekularne. Firma organizuje także specjalistyczne warsztaty badawcze. Kolejny etap prac stanowią doświadczenia Demo, w sezonie 2017/18 realizowane w 15 lokalizacjach w całej Polsce. Każdego roku eksperci prowadzą ok. 2000 kombinacji doświadczeń polowych – rejestracyjnych i wdrożeniowych. Istotnym wydarzeniem są również Dni Pola – tegoroczne główne spotkanie odbędzie się w HR Danko w Sobiejuchach 7 czerwca.
INNVIGO stawia nie tylko na innowacje, ale także na relacje i kontakty z klientami. W 2015 roku, na samym początku działalności, struktura terenowa obejmowała 6 regionów, obsługiwanych przez Doradców INNVIGO. Zaledwie po trzech latach w nowej strukturze pracuje aż 14 Doradców oraz 2 Dyrektorów Sprzedaży (Mariusz Michalski – dyrektor regionu Północ, Marek Nowacki – dyrektor regionu Południe), dzięki czemu rolnicy z całej Polski mają ułatwiony dostęp do profesjonalnego doradztwa i wsparcia. – Jako firma z kategorii produktów postpatentowych od początku mówiliśmy, że będziemy działać inaczej, będziemy służyć serwisem i doradztwem – podkreślał Prezes Zarządu. – Mamy w całym kraju sieć profesjonalnych doradców. Są to osoby, które mają olbrzymią wiedzę i doświadczenie – i dzielą się tym.
O sukcesie, jaki polska firma osiągnęła w tak krótkim czasie, świadczy nie tylko powiększane wciąż portfolio produktów oraz rozbudowana sieć dystrybutorów i doradców, ale także lista osiągnięć i coraz ambitniejszych planów rozwoju międzynarodowego. INNVIGO jest obecne już w 5 krajach Europy (Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry). Firma prowadzi procesy rejestracji swoich środków w wielu innych krajach europejskich.
Podsumowując konferencję, Krzysztof Golec powiedział: – Trzy lata temu zaprezentowaliśmy firmę, zespół, wizję i 6 produktów. Zrobiliśmy kroki milowe i zapewniam, że cele, które obraliśmy, zdecydowanie realizujemy. Dzisiaj mamy 31 preparatów, a na koniec 2019 roku będziemy mogli mówić o kilkunastu nowych rejestracjach i zbliżymy się do 50 produktów w portfolio INNVIGO.