JOSKIN buduje najszerszy światowy program przyczep rolniczych do transportu i rozprowadzania nawozów.
Jego maszyny przemierzają pola w całej Europie i w wielu regionach świata. Firma dostarcza regularnie maszyny do niemal 40 krajów .
Spółka, założona w 1968 r. przez Victora Joskin, przekształciła się w międzynarodową grupę, która zachowała swoją strategiczną i finansową niezależność oraz rodzinny system zarządzania.
Joskin jest eurpejskim liderem produkcji wozów asenizacyjnych. W swojej ofercie posiada ponad 40 modeli o pojemności od 2.400 do 26.000 litrów, a lista wyposażenia opcjonalnego przekracza 300 pozycji. Oferta obejmuje również przyczepy i rozrzutniki obornika – 67 modeli przyczep do różnych zastosowań (przyczepy z wywrotem trójstronnym, skorupowe, budowlane, objętościowe), oraz 21 modeli rozrzutników obornika o ładowności od 9 do 20 ton.
Pełna oferta maszyn rolniczych Joskin dostępna jest na stronie producenta.
System ISOBUS, za pośrednictwem jednego sterownika lub terminalu ciągnika (jeśli jest kompatybilny), umożliwia klientowi sterowanie wszystkimi możliwymi operacjami maszyny: oprócz zwykłych funkcji, takich jak otwieranie czy zamykanie zaworu lub włączanie i wyłączanie reflektora, możliwa jest również obsługa ramienia pompującego, segmentów rampy rozlewającej, zawieszenia osi, dozowanie rozprowadzanego nawozu, itd.
Po wieloletniej współpracy, w tym dwóch latach wspólnego opracowywania nowych rozwiązań, z niemiecką firmą Müller Elektronik, zaliczaną do najlepszych ekspertów w dziedzinie elektroniki do maszyn rolniczych, JOSKIN proponuje urządzenie do pełnej obsługi elektronicznej maszyny, bardzo łatwe w obsłudze, szczególnie dzięki piktogramom przygotowanym przez firmę JOSKIN specjalnie do tego celu.
W tym przypadku chodzi o wóz asenizacyjny, ale JOSKIN, dzięki współpracy z Müller Elektronik, proponuje również, aby wyposażyć w system ISOBUS szeroką gamę swoich maszyn: przyczepy skorupowe i objętościowe, przyczepę Drakkar, rozrzutniki do obornika, system Cargo, itd.
Wersja sprzedawana obecnie jest bardzo dobrze dostosowana do wszystkich typów maszyn JOSKIN i do absolutnie wszystkich funkcji proponowanych w standardzie i w opcji w cenniku firmy.
Należy podkreślić, że jeden terminal może służyć do różnych maszyn - bez względu na rodzaj używanego pojazdu JOSKIN, urządzenie go rozpozna i "popilotuje" bez problemu.
Nie ma więc ryzyka, że trzeba będzie kupować jeden lub kilka komputerów i dołączać jakiś dodatkowy kabel z włącznikiem do zapomnianej funkcji!
Ułatwienie obsługi wozu asenizacyjnego, jakie oferuje system ISOBUS, można przedstawić na podstawie przykładu. Program obejmuje automatyzację sekwencji pracy na uwrociach - na końcu linii wciska się przycisk i terminal zamyka zawór rozlewający, wyłącza rozdzielacze i podnosi osprzęt rozlewający; kiedy pojazd zawróci, kolejne wciśnięcie przycisku wystarczy, aby automatycznie uruchomić wszystkie te operacje, przy czym przepływomierz ustawi wydajność według rzeczywistej prędkości.
Krótko mówiąc, ISOBUS zapewnia zdalne sterowanie pozwalające ułatwić i skrócić pracę operatora.
Charakterystyka wyposażenia ISOBUS JOSKIN:
ISOBUS ? Co to takiego ?
Ta naukowa nazwa oznacza znormalizowany kod komunikacyjny umożliwiający, za pomocą jednego urządzenia w kabinie, zdalne sterowanie komputerem zamontowanym w maszynie, poprzez standardową wiązkę elektryczną (stąd przedrostek "iso") pełniącą rolę dwustronnego przekaźnika informacji ("bus"). Krótko mówiąc przypomina to trochę telefon komórkowy, smartphone, tablet-PC lub laptop - nie trzeba wiedzieć, jak to działa, ważne, żeby wiedzieć, jak to wykorzystać.
W miarę jak maszyny rolnicze mają coraz więcej funkcji, a czas ich operatorów liczy się coraz bardziej, producenci stopniowo wprowadzają zdalne sterowanie funkcjami z kabiny ciągnika. Od zwykłej linki przeszli do zastosowania przewodu sterującego, następnie do linii hydraulicznej, a potem urządzeń elektrycznych. Ale przy dużej liczbie funkcji, w kabinie zaczęło brakować miejsca na wszystkie panele sterujące z przewodami elektrycznymi, którymi trudno manipulować.
Powstał więc pomysł, aby obsługiwać funkcje tak jak komputer - montuje się na maszynie centralną jednostkę do sterowania wszystkimi funkcjami, jednostkę tą obsługuje się za pomocą ekranu i klawiatury, albo lepiej za pomocą ekranu dotykowego w kabinie, są one podłączane przez gniazdo IsoBus (znormalizowane gniazdo 9-stykowe, podobne jak wejście USB w komputerze). Niektóre ciągniki są zresztą wyposażone we własny IsoBus. W takim przypadku można wykorzystać panel sterujący ciągnika do obsługi maszyny JOSKIN.
Belgijska firma, specjalizująca się w transporcie rolniczym i nawożeniu organicznym, wprowadza do of
System ISOBUS, za pośrednictwem jednego sterownika lub terminalu ciągnika (jeśli jest kompatybilny),
Nowa wersja tego modelu - Tetrax2