Konferencja sadownicza Polskie jabłka wobec wyzwań globalnego rynku
28 maja 2014 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 odbędzie się konferencja sadownicza „Polskie jabłka wobec wyzwań globalnego rynku. Szanse i aktualne zagrożenia".
Organizatorzy: Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych, Forum Ogrodniczo-Przetwórcze oraz Oficyna Wydawnicza Oikos, operator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2015 zapraszają na debatę na temat
aktualnej sytuacji dotyczącej produkcji i handlu jabłkami na rynkach światowych i w kraju.Konferencja to także miejsce dyskusji nad kierunkami działań środowiska sadowniczego, takimi jak zintensyfikowanie procesów poszukiwania nowych rynków zbytu, wzmacniania dotychczasowych lub szukania nowych metod promocji, czy też wykorzystania nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych do sprzedaży jabłek.
Na konferencji omówione zostaną m. in. wielkość, zmiany i tendencje rynkowe w produkcji i eksporcie jabłek w kraju i na świecie. Prelegenci z Polski i zagranicy zaprezentują dane dotyczące wielkości światowego eksportu jabłek oraz jego najistotniejsze kierunki, najnowsze dane dotyczące eksportu jabłek z Polski, omówią szanse i zagrożenia związane z przemianami na rosyjskim rynku owoców i barierami, na które natykają się polscy eksporterzy. W trakcie panelu dyskusyjnego przedstawiciele grup producentów podzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi eksportu polskich jabłek na nowe rynki.
Konferencja będzie też okazją do przyjrzenia się, jak wygląda w tej chwili wsparcie eksportu polskich jabłek, czy jest szansa na zintensyfikowanie tego procesu oraz jakie są możliwości zwiększenia spożycia wewnętrznego.
Inicjatorem Konferencji jest Oficyna Wydawnicza Oikos, operator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW, których kolejna edycja odbędzie się w dniach 19-20 lutego 2015 r.Sponsorzy Konferencji: Bayer CropScience Polska i Timac Agro Polska.Patronat prasowy: Sad Nowoczesny.Komitet organizacyjny:
Prof. dr hab. Franciszek Adamicki – dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach
Prof. dr hab. Eberhard Makosz – przewodniczący zarządu Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych
Witold Boguta – prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz Forum Ogrodniczo-Przetwórczego
Mirosław Maliszewski – prezes Związku Sadowników RP
Anna Kurek – dyrektor Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2015
Źródło: Timac Agro Polska
Data dodania: 2014-04-29