KSG Аgro opublikował sprawozdanie Zarządu za pierwsze sześć miesięcy 2012 roku. Grupa w pierwszym półroczu 2012 roku zwiększyła przychody ze sprzedaży o 197% do 7,7 mln USD w porównaniu do 2,6 mln USD osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wzrost sprzedaży wynika ze skutecznego wdrożenia w Grupie strategii dywersyfikacji oraz ze zwiększenia udziału sprzedaży segmentu przetwórstwa żywności w przychodach ogółem. Uprawa roli pozostaje kluczowym segmentem biznesowym KSG Agro. Spadek zysku netto z 18,8 mln USD do 9 mln USD wynika głównie ze zmniejszenia aktywów biologicznych z uwagi na niepomyślne warunki klimatyczne zanotowane w 2012 r.
W 2012 r. nabyto już 23 tys. ha ziemi, a kolejna umowa jest finalizowana. Spółka przekroczyła założenia poprzedniej prognozy dotyczące pojemności magazynów zbożowych, czyli 76,0 tys. ton w 2012 r., ponieważ osiągnięto już poziom 120 tys. ton.
Po 6 miesiącach 2012 roku plan Grupy zakłada osiągnięcie następujących wyników operacyjnych w roku 2012 (po korekcie): bank ziemi o powierzchni 100 tys. hektarów do końca roku (w tym 65,3 tys. ha gruntów podlegających uprawie), pojemność magazynów 120 tys. ton oraz zbiory zbóż w łącznej wysokości 122,8 tys. ton. Oczekuje się, że takie wyniki operacyjne pozwolą na uzyskanie następujących wyników finansowych w 2012 roku: Przychody na poziomie 53,8 mln USD, EBITDA: 25 mln USD oraz zysk netto: 14,2 mln USD.
Grupa kontynuuje wzmocnienie integracji pionowej poprzez rozwój segmentu przetwórstwa żywności
w celu zwiększenia zyskowności i ograniczenia ryzyka związanego ze zmiennością cen płodów rolnych. Zgodnie ze strategią dywersyfikacji działalności Grupy, w 2015 r. prognozowana łączna sprzedaż pelletu - biopaliwa wytwarzanego z odpadów otrzymanych podczas produkcji rolnej i hodowli trzody chlewnej ma stanowić 30% skonsolidowanych przychodów KSG Agro. Dywersyfikacja również przyczyni się do utrzymania płynności na odpowiednim poziomie przez cały rok obrotowy, co w konsekwencji przyczyni się do rozwiązywania problemów sezonowości przepływów pieniężnych, które można przypisać do spółek z sektora rolnego.