AZOTY Tarnów są jednym z największych producentów nawozów azotowych w Polsce.
Podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech, które odbyły się w dniach 8 – 10 marca w Kielcach, Grupa Azoty zaprezentowała pełną ofertę produktów dla rolnictwa. Nowa odsłona wizerunkowa pełnej gamy nawozów, a także prezentacja oferty w postaci zaleceń nawozowych dla 17 najpopularniejszych upraw w Polsce, spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających największą krajową imprezę wystawienniczą dla sektora rolniczego. Rolnicy mieli też okazję poznać zaprezentowany na stoisku targowym harmonogram nawożenia dla 6 konkretnych upraw. Tegoroczna oferta środków do produkcji rolniczej cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a ekspozycja Grupy Azoty otrzymała nagrodę główną dla wystawców – Medal 19 Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech za „oryginalny i nowoczesny styl prezentacji targowej”. Stoisko targowe Grupy Azoty, utrzymane w wesołych i otwierających wiosenną paletę barw: zieleni, żółci i pomarańczy, bardzo podobało się zwiedzającym gościom. Podczas targów odwiedzili je m.in. Stanisław Kolemba, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Tadeusz Nalewajk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Wicewojewoda Opolski.
Grupa Azoty prezentuje swoje produkty podczas wielu imprez, a targi Agrotech w Kielcach to jedna z największych imprez wystawienniczych dla sektora rolnego. Z roku na rok odwiedza je coraz większa rzesza rolników, ponieważ mogą oni na przestrzeni wystawienniczej osiągającej 60 tys. metrów kwadratowych w 7 halach zapoznać się z kompleksową ofertą dla sektora. Pełna gama dostawców urządzeń i środków do produkcji rolnej daje rolnikom możliwość kompleksowego wyposażenia swoich gospodarstw w najnowocześniejsze rozwiązania. W tym roku na targach Agrotech prezentowanych było ponad 600 firm z Anglii, Słowacji, Słowenii, Austrii, Holandii, Włoch, Szwajcarii, Czech, Francji, Danii, Niemiec, Irlandii, Belgii, Ukrainy, Finlandii, Polski a nawet Chin, Korei Południowej i RPA. Otrzymanie pierwszej nagrody wśród dostawców z całego świata jest niewątpliwie wyróżnieniem dla Grupy Azoty, która oferuje rolnikom pełną paletę nawozów azotowych i wieloskładnikowych.
Nawozy Grupy Azoty zapewniają prawidłowy rozwój roślin, zwiększając ich odporność oraz jakość plonu, a kompleksowość nawozów oraz jakość trwałej i wyrównanej granuli powoduje wyższą o około 20 proc. efektywność przyrodniczą i ekonomiczną nawożenia. Dla produkcji rolnej ma to niebagatelne znaczenie, tak jak i wysoka jakość produkowanych w kraju nawozów. Produkty polskich firm nawozowo-chemicznych są coraz częściej doceniane. Nowoczesność w polskim przemyśle nawozowym to również fakt, że znane od lat polskim rolnikom firmy nawozowe połączyły się, tworząc wiodącą grupę chemiczną pod nazwą Grupa Azoty.
------------------------------------------------------------------------------------
Grupa Azoty – jedna z kluczowych europejskich grup z branży chemicznej, obecna w sektorze tworzyw konstrukcyjnych, nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także alkoholi OXO i plastyfikatorów. Zajmuje obecnie piąte miejsce w gronie zintegrowanych europejskich producentów poliamidów i jest jedynym polskim producentem polioksymetylenu oraz należy do czołówki producentów nawozów mineralnych prowadzących działalność na obszarze Unii Europejskiej.
Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A - jednostka dominująca w Grupie Azoty -notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, kontynuują tradycje fabryki założonej przed 85 laty z inicjatywy prezydenta RP Ignacego Mościckiego, której powstanie było jedną z największych polskich inwestycji gospodarczych w okresie międzywojennym. W swoich działaniach strategicznych Grupa Azoty stawia na rozwój, innowacyjność oraz dbałość o środowisko naturalne.
Wiceprezes zarządu Grupy Azoty S.A. Andrzej Skolmowski i członek zarządu Grupy Azoty "Puławy&qu
Ponad 163 mln zł kosztuje nowa, proekologiczna inwestycja Z. Ch. "Police" S.A. - węzeł ocz
Grupa Azoty S.A. parafowała ze Skarbem Państwa projekt umowy sprzedaży 85 proc. akcji spółki Kopalni