Lancet Plus 125 WGDow AgroSciences Polska Sp. z o.o.

 • +48 22 54 873 00
 • +48 22 54 873 09
Zapytaj o produkt
Wizytówka firmy

 • Informacje
 • Zapytaj o produkt
 • Pozostała oferta
Lancet Plus 125 WG- jedno cięcie na miotłę i chwasty dwuliścienne!
 
„De gustibus non est disputandum - w sprawach upodobań nie ma dyskusji”. Drodzy czytelnicy Dobrej Uprawy, każdy z nas ma własne preferencje, w tym także te odnoszące się do ochrony herbicydowej. Jedni stosują mieszaniny zbiornikowe herbicydów, inni stosują gotowe preparaty. Kto ma rację? Trudno to oceniać, niemniej jednak, obserwując zmiany dokonujące się na rynku, można stwierdzić, że grono rolników poszukujących gotowych i skutecznych rozwiązań systematycznie rośnie.
W odpowiedzi na oczekiwania tej grupy rolników, firma Dow AgroSciences Polska wprowadza w 2010 roku nowy, kompletny herbicyd Lancet Plus 125 WG, przeznaczony do jednoczesnego zwalczania miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych. Obecne standardy rynkowe, często postrzegane, jako „gotowe produkty” tak naprawdę nimi nie są, gdyż do zwalczenia chwastów powszechnie występujących w zbożach ozimych, zalecany jest do nich dodatek innych substancji aktywnych, np. 2,4-D czy tribenuronu metylowego. Lancet Plus 125 WG nie wymaga sporządzania mieszanin zbiornikowych z innymi herbicydami, dzięki czemu jest jedynym prawdziwie kompletnym herbicydem zbożowym!
 
Co jeszcze wyróżnia Lancet Plus 125 WG spośród innych herbicydów?
 
Kolejnym niezwykle ważnym zagadnieniem jest termin zabiegu uwzględniający fazy rozwojowe zarówno zbóż jak i chwastów. Najpóźniejszym zalecanym, wiosennym terminem zabiegu, dostępnych obecnie „gotowych” rozwiązań był dotychczas koniec fazy krzewienia zbóż. Wynikało to najczęściej  z faktu, iż zabieg opryskiwania po tym terminie nie zapewniał wysokiego poziomu zwalczania chwastów, które były zazwyczaj „przerośnięte” i przez to mniej wrażliwe na dotychczasowe „gotowe” herbicydy. Substancje aktywne, które zostały w herbicydzie Lancet Plus 125 WG odpowiednio dobrane, pozwalają osiągnąć to, co do tej pory wydawało się praktycznie niemożliwe, a mianowicie najwyższą skuteczność na chwasty, przy jednoczesnym zdecydowanie dłuższym, niż dotychczasowe standardy „okienku aplikacji”.

Niezależnie od wielkości chwastów (dwuliścienne: liścienie → rozeta liści, miotła zbożowa w zakresie 1 liść → koniec krzewienia) preparat Lancet Plus 125 WG zastosowany do fazy pierwszego kolanka zbóż włącznie, skutecznie zwalcza chwasty w zbożach ozimych.
Lancet Plus 125 WG jest selektywnym herbicydem stosowanym nalistnie, przeznaczonym do wiosennego, powschodowego zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych w pszenicy ozimej, życie i pszenżycie ozimym. Lancet Plus 125 WG jest preparatem o działaniu systemicznym, pobieranym przez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczanym w całej roślinie. Pierwsze objawy działania tego produktu na chwastach to: zahamowanie wzrostu, chlorozy (żółknięcie) i nekrozy, a także deformacje i zamieranie chwastów zaczynające się od wierzchołków roślin. Zahamowanie wzrostu chwastów wrażliwych następuje w ciągu kilku godzin po zabiegu, jednak widoczne objawy działania pojawiają się po kilku dniach.
 
Niewątpliwą zaletą Lanceta Plus 125 WG jest jedna dawka - 200 g/ha.

Herbicydy posiadające na etykiecie zapis: „zakres dawek od – do”, a także mieszaniny zbiornikowe nastręczają czasami problemów, ponieważ mogą zdarzać się pomyłki w doborze właściwej dawki preparatu, adekwatnej do wielkości chwastów. Skutkuje to często koniecznością przeprowadzenia dodatkowego zabiegu zwalczania chwastów, co z kolei komplikuje pracę w gospodarstwie oraz zwiększa koszty produkcji zbóż.
W celu uzyskania jak najwyższej efektywności chwastobójczej, zwłaszcza na przerośnięte chwasty (np. zabieg w fazie 1 kolanka zbóż) i/lub gdy zabieg jest wykonywany w trudnych warunkach termicznych (wczesna wiosna) zaleca się stosowanie herbicydu Lancet Plus 125 WG w dawce 200 g/ha, z dodatkiem adjuwanta - Olstick 90 EC w dawce: 1 l/ha (adjuwant rekomendowany przez Dow AgroSciences Polska).
 
Jakie chwasty zwalcza Lancet Plus 125 WG?
 
Herbicyd Lancet Plus 125 WG skutecznie zwalcza takie chwasty dwuliścienne, jak: przytulia czepna, chwasty rumianowate, chaber bławatek, mak polny, ostrożeń polny, rdesty (powojowy, plamisty), gwiazdnica pospolita, komosa biała, fiołek polny, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne, gorczyca polna czy rzodkiew świrzepa, a także najważniejszy chwast jednoliścienny występujący w zbożach - miotłę zbożową.
 
Skuteczność herbicydu Lancet Plus 125 WG na główne chwasty
 
 
Zakres zwalczanych chwastów oraz skuteczność herbicydu Lancet Plus 125 WG uzyskiwana
w warunkach doświadczeń rejestracyjnych w Polsce w latach 2005-2008 oraz doświadczeń przeprowadzonych w Europie
 
 
Skuteczność: +++ bardzo dobra; ++(+) dobra +; ++ dobra
 
Kiedy stosować Lancet Plus 125 WG?
 
 
Lancet Plus 125 WG działa już od 5ºC! Należy jednak pamiętać, że mówimy tu o minimalnej temperaturze dobowej w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu.
 
Nieprzewidywalny przebieg pogody wiosną (spadki temperatur, opady deszczu) często uniemożliwia wykonanie oprysku w zalecanym dla większości herbicydów terminie, czyli do końca fazy krzewienia zbóż.
Lancet Plus 125 WG daje możliwość wykonania zabiegu opryskiwania później (np. kiedy pogoda była niesprzyjająca), gdyż można go stosować aż do fazy pierwszego kolanka zbóż z zachowaniem wysokiej skuteczności zwalczania chwastów.
 
 
Lancet Plus 125 WG wnika do chwastów w ciągu godziny od wykonania oprysku i opady deszczu po tym okresie nie wpływają negatywnie na skuteczność herbicydu.
Preparat Lancet Plus 125 WG jest bezpieczny dla roślin uprawnych. Nawet podwójna dawka herbicydu (przypadkowe nałożenie preparatu) zastosowanego w fazie 1 kolanka zbóż (początek strzelania w źdźbło), nie powoduje uszkodzeń rośliny uprawnej oraz nie ma wpływu na wysokość i jakość plonu.

Co po Lancecie Plus 125 WG?
 
Stosując herbicydy w uprawach rolniczych, należy, zgodnie zzasadami Dobrej Praktyki Rolniczej zwrócić szczególną uwagę na dobór roślin następczych i zagospodarowanie resztek pożniwnych.
 
Po zastosowaniu preparatu Lancet Plus 125 WG w zalecanych dawkach wiosną, roślinami następczymi mogą być:
 • jesienią tego samego roku kalendarzowego wyłącznie zboża, rzepak ozimy, gorczyca uprawiana jako poplon, kapusta z rozsady, trawy;
 • wiosną następnego roku kalendarzowego (po upływie 11-13 miesięcy) – zboża jare, kukurydza, sorgo, rzepak jary, gorczyca, słonecznik, ziemniak, burak cukrowy, cebula z siewu, marchew, sałata z rozsady, kapusta, kalafior, brokuł i inne uprawy kapustne/krzyżowe, trawy;
 • jesienią następnego roku kalendarzowego (po upływie 16-17 miesięcy) zboża, rzepak ozimy, gorczyca uprawiana jako poplon, kapusta z rozsady, trawy;
 • wiosną kolejnego roku kalendarzowego (po upływie 23-25 miesięcy) – wszystkie rośliny.
Słoma z roślin opryskanych środkiem Lancet Plus 125 WG nie może być użyta do ściółkowania międzyrzędzi w uprawie truskawek oraz do produkcji podłoża dla truskawek, tytoniu, upraw grzybowych (w tym dla pieczarek), ani dla upraw warzyw, np. pomidora, papryki, ogórka i innych roślin dyniowatych, sałaty i innych warzyw.
 Słoma ze zbóż opryskiwanych herbicydem Lancet Plus 125 WG może być użyta jako pasza lub podściółka dla zwierząt oraz może być użyta/sprzedana poza gospodarstwo w przypadku przeznaczenia jej na cele energetyczne – spalanie. Herbicyd Lancet Plus 125 WG zawarty w resztkach pożniwnych zbóż (słoma, plewy, ścierń) ulega rozkładowi mikrobiologicznemu dopiero po ich wymieszaniu z glebą. Najlepszym sposobem na zagospodarowanie słomy pochodzącej z roślin opryskanych środkiem Lancet Plus 125 WG jest jej pozostawienie na polu i przeoranie.

Obornik ze słomy pochodzącej z plantacji, na której stosowano Lancet Plus 125 WG może być zastosowany i wymieszany z glebą tuż przed siewem rzepaku, kukurydzy, zbóż oraz traw bez wsiewki roślin motylkowatych, a musi być zastosowany i wymieszany z glebą minimum 6 miesięcy przed uprawą buraków, ziemniaków, roślin strączkowych, słonecznika, pomidorów, papryki, ogórków   i innych roślin dyniowatych, sałaty, marchwi, pietruszki i innych warzyw oraz tytoniu.
 W warunkach praktyki rolniczej oznacza to, że zespół uprawek pożniwnych powinien wykonany być jak najszybciej po zbiorze zboża, w sierpniu lub na początku września, co jest zalecane i powszechnie wykonywane ze względu  na zatrzymanie wilgoci w glebie, przyspieszenie rozkładu resztek pożniwnych – słomy, która przyorana zbyt późno nie zdąży się rozłożyć w glebie przed siewem rośliny następczej. Obornik należy wywieźć i wymieszać z glebą w sierpniu lub we wrześniu.  
 
Dlaczego Lancet Plus 125 WG?
 • wygodne i jedyne kompletne rozwiązanie na miotłę i wszystkie najważniejsze chwasty dwuliścienne dla wymagających rolników
 • możliwość wykonania zabiegu później, do fazy pierwszego kolanka zbóż  z zachowaniem wysokiej skuteczności zwalczania chwastów
 • jedna, skuteczna dawka Lancet Plus 125 WG 200 g + Olstic 90 EC 1 l/ha
 • długi termin stosowania
 • działa już od 5ºC
 
Lancet Plus 125 WG - jedna dawka, jedno cięcie na miotłę i chwasty dwuliścienne!
 
 
Rafał Kowalski
Dow AgroSciences Polska Sp. z o.o.
 
 


Producent: Dow AgroSciences Polska Sp. z o.o.

Produkty w kategorii: Środki ochrony roślin chwastobójcze

Pliki do pobrania
Wyślij zapytanie dotyczące: Lancet Plus 125 WG do firmy Dow AgroSciences Polska Sp. z o.o., która zamieściła w naszym portalu rolnictwo.com.pl informację o tej ofercie.
Firma
Branża
Ulica
Kod / Miasto
Imię i nazwisko*
E-mail*
Telefon*
Fax
Treść*
Akceptuję regulamin ATCOM SP.Z O.O i zobowiązuję się do jego przestrzegania. * 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych * pełna treść

Wyrażam zgodę w rozumieniu Ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 r, D.U. z 2002 Nr 101, poz. 923 z późniejszymi zmianami na przetwarzanie moich danych osobowych przez Atcom Sp.z o.o .w celu marketingowym.

Administratorem podanych danych osobowych jest Atcom Sp.z o.o., ul Fordońska 87, 85-719 Bydgoszcz. Dane osobowe zbierane są na zasadzie dobrowolności. Ma Pan/i prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia. Więcej w Polityce prywatności.


*Pola oznaczone gwiazdkami są polami wymaganymi. (nie udzielamy odpowiedzi na zapytania bez podanego kontaktu teleadresowego).
 
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce używania plików Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.
tel./fax +48 52 34 609 34 | e-mail: redakcja@rolnictwo.com.pl