Metal-Fach Sp. z o.o z siedzibą w Sokółce, ul. Kresowa 62, w północno-wschodniej części Polski, jest jednym z wiodących producentów maszyn rolniczych w Polsce i na świecie. Historia firmy to przede wszystkim jej dynamiczny rozwój od 2002 roku, od kiedy została właścicielem Firmy SPOMASZ. Historia firmy METAL-FACH Jacek Kucharewicz rozpoczęła się od 1989 roku, od kiedy zajmuje się produkcją urządzeń grzewczych przeznaczonych do spalania biomasy.
Metal-Fach dynamicznie rozwija segment produkcji maszyn i urządzeń rolniczych. Obecnie jest jednym z największych przedsiębiorstw w regionie. Powierzchnia zakładu wynosi 16,5 hektarów w tym 4,3 hektara pod dachem. Od 2010 roku do asortymentu wprowadzono naczepy samochodowe Nova. Przez ostatnie 12 lat aktywności w segmencie maszyn rolniczych Metal-Fach wprowadził szeroką gamę produktów: od pras do sianokiszonki, poprzez przyczepy jednoosiowe i dwuosiowe, platformy do bel i rozrzutniki. Prasy belującej są dwa rodzaje Z589 zmiennokomorowa i Z562 w zależności od opcji z rotorem lub z rotorem i nożami. W ofercie znajdują się owijarki bel przeznaczone do owijania bel z siana półsuchego z traw i roślin motylkowych. Owijarki pracują w trybie stacjonarnym Z552 i Z560 napędzane hydraulicznie oraz Z561 napędzaną elektrycznie. Owijarki Z237, Z577 i Z593 są samozaładowcze. Dużym zainteresowaniem cieszą ładowacze czołowe i osprzęt do ładowaczy. Bogaty wybór stanowią wozy paszowe i rozrzutniki obornika. Produkcja i sprzedaż przyczep jednoosiowych, od ładowności 1,5 do 4 ton i dwuosiowych, 6 do 12 ton oraz przyczepy tandem od 8, 10 do 12 ton stanowi o wysokiej pozycji i czyni firmę jednego z największych producentów w kraju. Firma w 2010 roku zrealizowała projekt budowy jednej z największych w Polsce malarni, ponad 1 hektar pod dachem, pełna automatyzacja, 3200 m linii transportowej. Malarnia, poza metodą proszkową i mokrą, oferuje malowanie katalityczne (tzw. kataforezę), czyli nanoszenie powłok ochronnych najlepszą istniejącą obecnie techniką. W tym systemie proces malowania jest w pełni zautomatyzowany. Metal-Fach posiada obrabiarki laserowe 3D do obróbki profili i rur. Klient oprócz bardzo dobrego jakościowo produktu i obsługi posprzedażnej otrzymuje wsparcie techniczne, dostępność do części zamiennych, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Zespół doświadczonych i wykształconych profesjonalistów zapewnia produkty najwyższej jakości dostosowane do potrzeb na rynku polskim i zagranicznym a także stanowi o ciągłym rozwoju firmy. Metal-Fach zbiera nagrody nie tylko za urządzenia, ale również za politykę prospołeczną oraz kadrową. Dba o pracowników i społeczność.
Z zaangażowaniem wspiera działalność socjalną i sponsoruje kluby sportowe, szkoły, szpital oraz wydarzenia lokalne. Te cechy uczyniły z firmy nie tylko czołowego producenta nowoczesnych maszyn, ale także jednego z najbardziej atrakcyjnych pracodawców regionu podlaskiego.
Wszystkie produkty posiadają deklaracje zgodności. Przed dopuszczeniem ich do sprzedaży przechodzą dokładne testy techniczne i funkcjonalne. Maszyny i urządzenia dostępne są w kilkudziesięciu punktach sprzedaży na terenie całej Polski. Doskonale konkurują z wyrobami z innych krajów.
W najbliższą sobotę Agroma Sępólno Krajeńskie wraz z firmą Zetor Polska, zapraszają na pokaz pracy maszyn polowych. Będzie to znakomita okazja, aby przyjrzeć się im z bliska, przetestować i dowiedzieć, w jaki sposób można je wykorzystywać. Na tej dorocznej imprezie po raz kolejny zaprezentuje się sokólskie przedsiębiorstwo Metal–Fach.
Metal-Fach pochwali się ciekawą ofertą pras zwijających. Asortyment obejmuje kilka modeli o różnym wyposażeniu i przeznaczeniu. Jednym z nich, który będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę jest kompaktowy model Z602, który umożliwia zbiór do 40 bel w ciągu godziny. To urządzenie typu walcowo – łańcuchowego pozwala na zwijanie bel o średnicy i szerokości 1200 mm.
Kolejny model, który zostanie zaprezentowany podczas pokazu to prasa Z-589 - zmiennokomorowa. Maszyna wyposażona jest w podajnik widłowy. Dzięki ręcznej regulacji, ma możliwość ustawienia stopnia zgniotu zbieranego materiału. W bardzo łatwy sposób można kontrolować ładowanie komory i zwiększyć średnicy beli.
Goście prezentacji zyskają też okazję do bliższego poznania owijarki bel Z593.
Pokaz odbędzie się w sobotę 27 maja w gospodarstwie rolnym w Nowych Potulicach koło Lipki. Początek wydarzenia zaplanowano o godzinie 11.00.
Kamizelki odblaskowe ułatwiające zachowanie bezpieczeństwa na drodze trafiły do kilkunastu podlaskic
32 załogi znalazły się na liście startowej Rajdu Warmińskie Szutry 2017. Wśród nich załoga sponsorow
W dniach 6 - 10 czerwca 2017 r. w Mińsku na Białorusi odbędzie się 27 edycja międzynarodowych targów