Metal-Fach Sp. z o.o z siedzibą w Sokółce, ul. Kresowa 62, w północno-wschodniej części Polski, jest jednym z wiodących producentów maszyn rolniczych w Polsce i na świecie. Historia firmy to przede wszystkim jej dynamiczny rozwój od 2002 roku, od kiedy została właścicielem Firmy SPOMASZ. Historia firmy METAL-FACH Jacek Kucharewicz rozpoczęła się od 1989 roku, od kiedy zajmuje się produkcją urządzeń grzewczych przeznaczonych do spalania biomasy.
Metal-Fach dynamicznie rozwija segment produkcji maszyn i urządzeń rolniczych. Obecnie jest jednym z największych przedsiębiorstw w regionie. Powierzchnia zakładu wynosi 16,5 hektarów w tym 4,3 hektara pod dachem. Od 2010 roku do asortymentu wprowadzono naczepy samochodowe Nova. Przez ostatnie 12 lat aktywności w segmencie maszyn rolniczych Metal-Fach wprowadził szeroką gamę produktów: od pras do sianokiszonki, poprzez przyczepy jednoosiowe i dwuosiowe, platformy do bel i rozrzutniki. Prasy belującej są dwa rodzaje Z589 zmiennokomorowa i Z562 w zależności od opcji z rotorem lub z rotorem i nożami. W ofercie znajdują się owijarki bel przeznaczone do owijania bel z siana półsuchego z traw i roślin motylkowych. Owijarki pracują w trybie stacjonarnym Z552 i Z560 napędzane hydraulicznie oraz Z561 napędzaną elektrycznie. Owijarki Z237, Z577 i Z593 są samozaładowcze. Dużym zainteresowaniem cieszą ładowacze czołowe i osprzęt do ładowaczy. Bogaty wybór stanowią wozy paszowe i rozrzutniki obornika. Produkcja i sprzedaż przyczep jednoosiowych, od ładowności 1,5 do 4 ton i dwuosiowych, 6 do 12 ton oraz przyczepy tandem od 8, 10 do 12 ton stanowi o wysokiej pozycji i czyni firmę jednego z największych producentów w kraju. Firma w 2010 roku zrealizowała projekt budowy jednej z największych w Polsce malarni, ponad 1 hektar pod dachem, pełna automatyzacja, 3200 m linii transportowej. Malarnia, poza metodą proszkową i mokrą, oferuje malowanie katalityczne (tzw. kataforezę), czyli nanoszenie powłok ochronnych najlepszą istniejącą obecnie techniką. W tym systemie proces malowania jest w pełni zautomatyzowany. Metal-Fach posiada obrabiarki laserowe 3D do obróbki profili i rur. Klient oprócz bardzo dobrego jakościowo produktu i obsługi posprzedażnej otrzymuje wsparcie techniczne, dostępność do części zamiennych, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Zespół doświadczonych i wykształconych profesjonalistów zapewnia produkty najwyższej jakości dostosowane do potrzeb na rynku polskim i zagranicznym a także stanowi o ciągłym rozwoju firmy. Metal-Fach zbiera nagrody nie tylko za urządzenia, ale również za politykę prospołeczną oraz kadrową. Dba o pracowników i społeczność.
Z zaangażowaniem wspiera działalność socjalną i sponsoruje kluby sportowe, szkoły, szpital oraz wydarzenia lokalne. Te cechy uczyniły z firmy nie tylko czołowego producenta nowoczesnych maszyn, ale także jednego z najbardziej atrakcyjnych pracodawców regionu podlaskiego.
Wszystkie produkty posiadają deklaracje zgodności. Przed dopuszczeniem ich do sprzedaży przechodzą dokładne testy techniczne i funkcjonalne. Maszyny i urządzenia dostępne są w kilkudziesięciu punktach sprzedaży na terenie całej Polski. Doskonale konkurują z wyrobami z innych krajów.
Co ciekawe, wśród nich znalazły się odcinki, które po wielu latach wróciły na rajdową mapę. Jak podkreślają uczestnicy, część trasy była bardzo wymagająca. I nie każdy sobie z nią poradził. Rajd ukończyło zaledwie 18 z 33 startujących załóg.
Wśród uczestników znalazł się sokólski team tworzony przez Paulę Kucharewicz oraz Bartosza Dzienisa, którzy w swoim Volkswagenie Polo jeżdżącym w barwach firmy „Metal-Fach” po raz kolejny wzięli udział w imprezie tego formatu. Duet Kucharewicz-Dzienis dojechał do mety z dobrym wynikiem, zajmując 3 miejsce w swojej klasie oraz 7 w klasyfikacji generalnej.
- Jestem bardzo zadowolona z osiągniętego rezultatu. Już na pierwszych dwóch odcinkach było widać jak trudna i wymagająca jest trasa. Po drodze odpadło wielu znakomitych zawodników, dlatego jesteśmy tym bardziej szczęśliwi, że nie dość iż udało się nam dojechać do mety to dodatkowo zajęliśmy niezłą lokatę - mówi Paula Kucharewicz..
Jak wyjaśnia, wraz z każdym kolejnym odcinkiem zespół podkręcał tempo i zwyczajnie jechało się im coraz lepiej. - Wracamy z rajdu z kolejnymi przejechanych kilometrami i zdobytym nowym doświadczeniem a myślami jesteśmy już na kolejnym rajdzie Warmińskim, który zostanie rozegrany już w najbliższy weekend- dodaje.
Ostatni rajd „Warmińskie Szutry” odbywający się na trasach dawnego Rajdu Kormoran poświęcony jest zmarłemu w zeszłym roku Ryszardowi Wędrowskiemu – człowiekowi, który był wielkim przyjacielem zawodników oraz mentorem licznych zastępów sędziów sportu samochodowego w całej Polsce.
- Korzystając z okazji chciałabym serdecznie podziękować za wsparcie naszego przedsięwzięcia Starostwu Powiatowemu w Sokółce, firmom Metal-Fach, Sokół oraz Nova. Bez ich pomocy nasz udział w rajdach byłby nie możliwy – mówi na koniec Paula Kucharewicz.
Kamizelki odblaskowe ułatwiające zachowanie bezpieczeństwa na drodze trafiły do kilkunastu podlaskic
32 załogi znalazły się na liście startowej Rajdu Warmińskie Szutry 2017. Wśród nich załoga sponsorow
W dniach 6 - 10 czerwca 2017 r. w Mińsku na Białorusi odbędzie się 27 edycja międzynarodowych targów