Wapno palone w bryłach
Wapno w bryłach powstaje z przerobu skał wapiennych poddanych procesowi kontrolowanego wypału i odsiewania mechanicznego. Znajduje zastosowanie w hutnictwie jako topik, w przemyśle chemicznym do produkcji karbidu, w przemyśle celulozowo-papierniczym, w przemyśle sodowym oraz w ochronie środowiska, jak również w rolnictwie i ogrodnictwie.
ZAKŁAD SITKÓWKA – Dostępny produkt:
wapno palone w bryłach 0-3 mm
wapno palone w bryłach 2-8 mm
wapno palone w bryłach 2-20 mm
wapno palone w bryłach 10-50 mm
wapno palone w bryłach 20-60 mm
wapno palone w bryłach 20-80 mm
wapno palone w bryłach 30-80 mm
wapno palone w bryłach 40-80 mm
ZAKŁAD KUJAWY – Dostępny produkt:
wapno palone w bryłach
Dokumenty wspólne:
Scenariusz narażenia Certyfikat ZKP, Karta produktu, DWU, Atest PZH znajdują się pod linkiem:
znajdują się pod linkiem: https://www.trzuskawica.pl/oferta/produkty/wapno/
Wapno palone mielone
Produkt, którego głównym składnikiem jest tlenek wapniowy CaO, otrzymywany przez równomierne wypalanie kamienia wapiennego w temperaturze 900-1300°C, a następnie zmielonego w młynie. Wyrób ten spełnia wszystkie wymagania normy PN-EN 459-1:2012.Wapno mielone stosowane jest do produkcji betonów komórkowych, do produkcji cegły wapienno-piaskowej, w drogownictwie, w hutnictwie, w przemyśle chemicznym, w przemyśle energetycznym jako sorbent do odsiarczania spalin, w ochronie środowiska oraz w inne gałęziach przemysłu.
ZAKŁAD SITKÓWKA – Dostępny produkt:
wapno palone mielone wysokoreaktywne
wapno palone mielone lekkopalone
wapno palone mielone średniopalone
wapno palone mielone ostropalone
ZAKŁAD KUJAWY – Dostępny produkt:
wapno palone mielone luz
wapno palone mielone kruszone
Dokumenty wspólne:
Scenariusz narażenia Certyfikat ZKP, Karta produktu, DWU, , Atest PZH znajdują się pod linkiem:
https://www.trzuskawica.pl/oferta/produkty/wapno/
Wapno hydratyzowane
Popularnie zwane hydratem, swoją drugą nazwę – budowlane – zawdzięcza szerokiemu zastosowaniu w budownictwie i przemyśle materiałów budowlanych. Chemicznie jest to diwodorotlenek wapnia. Hydrat jest produktem końcowym powstałym poprzez „gaszenie” wodą wapna palonego kruszonego w urządzeniach zwanych hydratorami. Zanim trafi do zbiorników (silosów), skąd sprzedawane jest luzem lub podawane na pakowarki workowe, poddawane jest procesowi separacji (oddzielanie grubych, nie w pełni uwodnionych frakcji). Zabieg ten pozwala otrzymać najwyższej jakości produkt w postaci białego proszku spełniającego wszystkie wymagania normy PN-EN 459-1:2012. Wapno hydratyzowane ma swoje zastosowanie w budownictwie do zapraw murarskich i tynkarskich, w produkcji chemii budowlanej (m.in. do gotowych mieszanek murarskich i tynkarskich, do produkcji farb mineralnych), w ochronie środowiska (m.in. do uzdatniania wody pitnej). Odbiorcami wapna hydratyzowanego są więc składy budowlane, hurtownie materiałów budowlanych, producenci suchych zapraw murarskich, zakłady wodociągowe i gospodarki komunalnej, przedsiębiorstwa robót drogowych, elektrownie i inne.
Odbiorcy przemysłowi najczęściej zainteresowani są zakupem luzu, z kolei hurtownie budowlane preferują zakup wapna w workach
ZAKŁAD SITKÓWKA – Dostępny produkt:
wapno hydratyzowane
wapno wysokowapniowe do uzdatniania wody
High quality hydrated lime – SuperBielik
ZAKŁAD KUJAWY – Dostępny produkt:
wapno hydratyzowane
Dokumenty wspólne:
Scenariusz narażenia Certyfikat ZKP, Karta produktu, DWU, , Atest PZH znajdują się pod linkiem: