HUMUS UP UPRAWOWY – ekologiczny użyźniacz glebowy
Przeznaczony jest do wszelkich roślin w uprawach wielkoobszarowych. Powoduje znakomite efekty wzrostowe zarówno w uprawach ekologicznych jak i tradycyjnych. HUMUS UP zastosowany doglebowo istotnie poprawia jej strukturę i aktywizuje życie biologiczne. HUMUS UP zastosowany 2 krotnie w roku doglebowo i 4-6 razy dolistnie w okresie wegetacji roślin powoduje wysokie i zdrowe plonowanie nawet na słabych glebach. Na glebach mocno zdegradowanych dawkę HUMUSU UP można zwiększyć nawet 2-krotnie i dodać AKTYWITU PM. Stosując HUMUS UP w uprawach rolniczych dbamy o zdrowie swoje oraz swoich bliskich zmniejszając ryzyko pojawienia się chorób cywilizacyjnych.
CO ZYSKUJESZ GDY STOSUJESZ ?
– Humus Up zwiększa opłacalność produkcji rolnej,
– Powoduje zwiększenie plonów,
– Znacznie poprawia jakość plonu oraz jego wartość odżywczą,
– Gleba zatrzymuje więcej składników w strefie korzeniowej roślin,
– Przyśpiesza rozkład materii organicznej, tworząc próchnicę,
– Stabilizuje pH gleby,
– Zawiera makro, mikro i ultra elementy w proporcji optymalnej do wzrostu rośliny,
– Zawiera mikroorganizmy, które udostępniają roślinie azot w formie pokarmowej (nawet 70 kg/ha),
– Powoduje lepsze ukorzenianie roślin,
– Poprawia kondycje i zdrowotność roślin,
– Nie posiada okresu karencji,
– Bezpieczny (nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego).
CZY WIESZ, ŻE...?
Humus Up zawiera miliardy PM-ów (Pozytywnych mikroorganizmów) pochodzących z uszlachetnionego przez dżdżownice kalifornijskie obornika zwierząt kopytnych z nieintensywnych gospodarstw rolnych. PM-y asymilują azot z powietrza (bakterie Azotobakter) i uwalniają uwiązane w glebie składniki pokarmowe takie jak azot (bakterie fotosyntetyzujące) oraz potas, fosfor i mikroelementy (bakterie promieniowe). PM-y powodują rozwój mikoryzy co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju systemu korzeniowego. PM-y szybko rozkładają resztki organiczne (resztki pożniwne, liście, łodygi) dostarczając roślinom składniki pokarmowe oraz próchnicę pokarmową. Szybki rozkład materii organicznej oraz dominacja PM-ów znacznie ogranicza rozwój patogenów wywołujących choroby roślin, rozwój chorób grzybowych.
Produkt jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Ciecz użytkowa HUMUSU UP nie ma okresu karencji.
SPOSÓB UŻYCIA:
doglebowo- wiosną po ruszeniu wegetacji roślin (I termin) oraz jesienią przed ustaniem wegetacji (II termin) używając do każdego terminu 20l/ha HUMUSU UP po uprzednim rozcieńczeniu w 200-300l wody. Tak przygotowaną cieczą użytkową należy polewać po glebie na powierzchni 1ha używając opryskiwacz lub wóz asenizacyjny.Zabieg najlepiej wykonać przed uprawkami lub w czasie opadów deszczu tak aby HUMUS UP mógł jak najszybciej przedostać się do strefy korzeniowej roślin.
dolistnie – w okresie wegetacji roślin należy wykonywać opryski rozpuszczając HUMUS UP w wodzie według poniższej tabeli. Dodatkowe opryski drzew i krzewów owocowych po zbiorach zabezpieczą przed chorobami grzybowymi i spowodują szybki rozkład masy organicznej na glebie.
TABELA OPRYSKÓW HUMUSEM UP UPRAW NA GLEBACH MAŁO I PRZECIĘTNIE ŻYZNYCH w przeliczeniu na ha.
Uwaga: Przyjęto do tabeli,że do poz.1,2 i 3 używa się do jednego oprysku 200L. wody/ha., do poz.4 -400L. wody/ha, a do poz.5 -600L. wody/ha
Dodatkowo przy stosowaniu doglebowym i dolistnym możemy do cieczy użytkowej dodać AKTYWIT PM w ilości ok. 2L na 100L cieczy użytkowej w celu szybkiego namnażania PM-ów (Pozytywnych Mikroorganizmów). Stosować w temperaturach powyżej 10°C. Przechowywać w temp. nie niższej niż 5°C i nie wyższej niż 30°C.
TERMINY STOSOWANIA:
Wiosna – pogłównie lub doglebowo od ruszenia wegetacji (gdy gleba osiągnie 5°C) do końca maja. Można stosować po wschodach roślin.
Lato – dokarmianie dolistnie. Optymalne warunki to duża wilgotność powietrza i temperatura w granicach 10-20° C. W dni słoneczne opryski należy wykonać wcześnie rano lub późnym wieczorem.
Jesień – doglebowo po zbiorach, do połowy listopada pod warunkiem, że temperatura gleby nie jest niższa niż 5°C. Można stosować po wschodach roślin.
Zakwalifikowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym pod numerem NE/226/2013.