Od wielu lat dostarczamy polskim rolnikom i ogrodnikom innowacyjne produkty o najwyższej jakości i skuteczności. Paleta oferowanych przez Sumi Agro Poland produktów to starannie dobrane do potrzeb polskiego rolnictwa: środki ochrony roślin, biopreparaty, nawozy dolistne, biostymulatory oraz nasiona rzepaku ozimego i kukurydzy. W naszej ofercie znajduje się wiele flagowych produktów, które dzięki swojej skuteczności zyskały szerokie grono zadowolonych Klientów. Wśród nich należy wymienić insektycydy: Mospilan 20 SP i Inazuma 130 WG, fungicydy Kendo 50 EW, Bushido Pak oraz herbicydy Tonale oraz Click Premium.
Nasi przedstawiciele terenowi służą swoim doświadczeniem i wspierają wiedzą tysiące polskich rolników. Wspólnie budujemy wysokie plony.
.Acetamipryd jest substancją powszechnie znaną i szeroko rozpowszechnioną w świecie, a w Polsce stosowaną od 1996 roku. Wszechstronne zastosowanie tej neonikotynowej substancji aktywnej w rolnictwie, ogrodnictwie oraz leśnictwie z jednej strony jest dowodem na jej skuteczność, z drugiej świadczy o jej bezpieczeństwie dla człowieka i środowiska, w tym owadów zapylających. Acetamipryd należy do nowej generacji substancji aktywnych o działaniu selektywnym, stosowanych w małych dawkach.
Acetamipryd wykazuje działanie kontaktowe i żołądkowe na szkodniki ssące i gryzące. Neuroaktywne działanie acetamiprydu związane jest systemem nerwowym agrofagów. Działając jako antagonista acetylocholiny zastępuje ten neurohormon w odpowiednich receptorach, aktywując je w podobny do acetylocholiny sposób. Prowadzi to do wystąpienia u szkodnika drgawek i konwulsji a w konsekwencji do jego śmierci.
Niejednorodność grupy jaką są insektycydy neonikotynowe, wynikająca z ich budowy chemicznej, a przejawia się różnym stopniem toksyczności substancji aktywnych dla organizmów niecelowych, w tym owadów pożytecznych i zapylających. Złą sławę tym pestycydom przysporzyła grupa nitroguanidynowych substancji aktywnych, do których należy m. in. imidachlopryd i tiametoksam – wysoce toksyczne dla pszczół. Jednakże jak wykazały badania prowadzone w wielu jednostkach naukowych na świecie, a w Polsce w IOR w Poznaniu, substancje aktywne z grupy cyjanoamidynowej są nieszkodliwe i bezpieczne dla pszczół, innych owadów zapylających i entomofauny pożytecznej. W grupie tej znajduje się m. in. acetamipryd, ale też tiaklopryd. Budowa chemiczna acetamiprydu, wynikająca z jego przynależności do grupy cyjanoamidowych substancji czynnych insektycydów neonikotynowych powoduje, że jest on łatwo i szybko metabolizowany przez pszczoły. Dzięki temu, że kardynalną zaletą acetamiprydu jest jego bardzo niska toksyczność dla pszczoły miodnej i owadów zapylających środek może być stosowany także podczas kwitnienia roślin: rzepaku, drzew i krzewów owocowych – stanowiących pożytek dla owadów zapylających. Na uwagę zasługuje także fakt, że acetamipryd bardzo szybko zanika w środowisku nie pozostawiając metabolitów, co potwierdza i zwiększa jego bezpieczeństwo w stosunku do owadów zapylających. Badania naukowe potwierdziły, że pszczoły całkowicie tolerują aplikowane dawki tej substancji aktywnej.
Mospilan 20 SP, którego substancją aktywną jest acetamipryd to środek wysoce skuteczny w zwalczaniu szkodników, a jednocześnie bezpieczny dla owadów zapylających. Ponadto etykieta-instrukcja stosowania Mospilanu 20 SP traktuje o zaleceniach dotyczących ochrony pszczół i owadów zapylających na plantacjach. A o bezpieczeństwie aplikacji acetamiprydu świadczy także brak prewencji, mimo iż środek jest stosowany także w czasie kwitnienia roślin uprawnych. Oczywiście nie zwalnia to użytkownika od przestrzegania zasad dobrej praktyki rolniczej.
Rolnicy zajmujący się produkcją roślinną doskonale wiedzą, że bez zainwestowania w środki ochrony ro
Wiosna to szczyt sezonu zaopatrywania się przez sadowników w środki ochrony roślin. Niestety to takż
Jeszcze tyko w tym roku sadownicy będą mogli zaopatrzyć się w znajdujący się od wielu lat na rynku i