Charakterystyka i zasada działania
Zawartość cynku w paszach, szczególnie roślinnych, jest niewielka, a przez to niewystarczająca dla prawidłowego rozwoju zwierząt. Uzupełnienie dostarczanej zwierzętom dawki cynku Siarczanem Cynku (dodatek paszowy dla zwierząt – E6) pokrywa potrzeby pokarmowe zwierząt, zapewniając ich prawidłowy rozwój.
Oferujemy Państwu Siarczan Cynku w postaci krystalicznego proszku koloru od białego do jasno kremowego, w następujących opakowaniach:
Trwałość produktu: 2 lata od daty produkcji.
Cynk i jego znaczenie
CYNK należy do niezbędnych składników mineralnych zapewniających podstawowe funkcje życiowe organizmu zwierzęcia. Jest składnikiem:
Następstwa niedoboru cynku dla poszczególnych rodzajów zwierząt:
BYDŁO
Dostarczenie cynku jest podstawowym czynnikiem wpływającym na redukcję zawartości komórek somatycznych w mleku. (im niższa zawartość komórek somatycznych w mleku tym wyższa klasa mleka). Wysoki poziom komórek somatycznych w mleku, najczęściej jest powiązany z chorobami racic, szczególnie w oborach bezściołowych. Ograniczenie i likwidacja tych problemów, wymaga odpowiednich poziomów cynku w dawce.
PROSIĘTA
CYNK hamuje rozwój patogennej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, w pierwszych dniach po odsadzeniu, kiedy to prosięta zaczynają pobierać paszę stałą w większej ilości słabo ją trawiąc. Podnosi to także poziom cukru we krwi, poniżej progu nerkowego, przyczyniając się do lepszego odżywienia tkanek, czego następstwem jest wyższa odporność tych młodych zwierząt na stres związany z odsadzeniem.
DRÓB
CYNK bierze udział w rozwoju zarodka jaja co jest związane z ich dobrą wylęgowością. Bierze także udział w mineralizacji skorupy jaja i osadzania związków mineralnych w kościach. Uczestniczy w procesach regeneracji tkanki skóry, zwłaszcza w okresach pierzenia.
Więcej informacji o produktach znajdą Państwo w zakładce Katalog PDF.