Od wielu lat dostarczamy polskim rolnikom i ogrodnikom innowacyjne produkty o najwyższej jakości i skuteczności. Paleta oferowanych przez Sumi Agro Poland produktów to starannie dobrane do potrzeb polskiego rolnictwa: środki ochrony roślin, biopreparaty, nawozy dolistne, biostymulatory oraz nasiona rzepaku ozimego i kukurydzy. W naszej ofercie znajduje się wiele flagowych produktów, które dzięki swojej skuteczności zyskały szerokie grono zadowolonych Klientów. Wśród nich należy wymienić insektycydy: Mospilan 20 SP i Inazuma 130 WG, fungicydy Kendo 50 EW, Bushido Pak oraz herbicydy Tonale oraz Click Premium.
Nasi przedstawiciele terenowi służą swoim doświadczeniem i wspierają wiedzą tysiące polskich rolników. Wspólnie budujemy wysokie plony.
.Rolnicy zajmujący się produkcją roślinną doskonale wiedzą, że bez zainwestowania w środki ochrony roślin nie da się osiągnąć wysokich wartości plonu. Dotyczy to zarówno produkcji zbóż, jak i roślin oleistych – takich jak rzepak. Szkodniki rzepaku potrafią poważnie uszkodzić łodygę rośliny, umożliwiając tym samym działanie chorób grzybowych. Groźne są również szkodniki łuszczynowe, które poważnie wpływają na wysokość plonu.
Wiosna to szczyt sezonu zaopatrywania się przez sadowników w środki ochrony roślin. Niestety to także czas żniw dla oszustów proponujących nabywcom podrabiane preparaty. Niektórych sadowników może skusić niższa cena takich produktów (zwłaszcza po sezonie trudnym pod względem sprzedaży owoców ze względu na rosyjskie embargo), inni mogą je nabyć bezwiednie, nie zwracając uwagi na różnice w opakowaniach oryginalnych i sfałszowanych środków ochrony roślin.
Jeszcze tyko w tym roku sadownicy będą mogli zaopatrzyć się w znajdujący się od wielu lat na rynku i ceniony za wyjątkową skuteczność akarycyd – Nissorun 050 EC. Jego stosowanie w sadach jabłoniowych będzie możliwe także w przyszłym sezonie.
W sezonie sprzyjającym rozwojowi patogenów w okresie kwitnienia i dojrzewania, na roślinach rzepaku można zaobserwować jednocześnie objawy kilku chorób. Większość z nich występuje przez cały okres wegetacji. Do najgroźniejszych chorób tego końcowego etapu rozwoju rzepaku należą: zgnilizna twardzikowa, czerń krzyżowych oraz szara pleśń.
Uprawa rzepaku w ostatnich latach stała się w naszym kraju szczególnie atrakcyjna. Jest to główna roślina oleista, której areał sięga w Polsce około 800 tys. hektarów. Wzrost zainteresowania rzepakiem wynikał głównie ze wzrostu opłacalności związanego z możliwością wykorzystania w produkcji biopaliw. Jednak na opłacalność produkcji wpływa wiele czynników a wśród nich jednym z głównych jest występowanie szkodników rzepaku.
Grzyb Botrytis cinerea, sprawca szarej pleśni, poraża kilkadziesiąt gatunków roślin uprawnych. Do najwrażliwszych na tę chorobę oprócz sałaty, pomidora, fasoli, maliny, porzeczki, winorośli i wielu gatunków roślin ozdobnych należy także truskawka.
O tym jak interesująca może być obserwacja zachowania murarki ogrodowej przekonali się ci, którzy podjęli się hodowli tej dziko występującej pszczoły. Aby umożliwić podglądanie fascynującego życia tych owadów firma Sumi Agro Poland, w ramach akcji -Budujemy populację owadów zapylających, uruchomiła nowe, innowacyjne źródło przekazu - mobilne kamery internetowe.
Dr Joanna Zamojska, prof. dr hab. Paweł Węgorek, mgr Daria Dworzańska, Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu.
Jak wykazały badania prowadzone w Instytucie Ochrony Roślin - Państwowym Instytucie Badawczym w Poznaniu, istnieje zależność pomiędzy nasileniem wystąpienia chorób rzepaku ozimego powodowanych przez grzyby a permanentnym przebywaniem na plantacji i zgryzaniem roślin przez sarnę i jelenia.
Acetamipryd jest substancją powszechnie znaną i szeroko rozpowszechnioną w świecie, a w Polsce stosowaną od 1996 roku. Wszechstronne zastosowanie tej neonikotynowej substancji aktywnej w rolnictwie, ogrodnictwie oraz leśnictwie z jednej strony jest dowodem na jej skuteczność, z drugiej świadczy o jej bezpieczeństwie dla człowieka i środowiska, w tym owadów zapylających.
27 listopada br. w Warszawie odbyła się konferencja prasowa firmy Sumi Agro, na której podsumowana została działalność firmy w 2014 r. oraz przedstawione zostały plany spółki na najbliższy sezon.
Zdrowotność roślin jest istotnym elementem produkcji i przyczynia się do osiągnięcia zadowalającego plonu. Dlatego już od wczesnej wiosny należy zadbać o zapewnienie jak najlepszych warunków rozwoju gatunkom uprawnym. W osiągnięciu tego celu niebagatelne znaczenie mają wczesne zabiegi fungicydowe (zabieg czyszczący oraz zabieg w terminie T0), które przygotowują do dalszej ochrony plantacje zbóż ozimych i rzepaku.
Rolnicy zajmujący się produkcją roślinną doskonale wiedzą, że bez zainwestowania w środki ochrony ro
Wiosna to szczyt sezonu zaopatrywania się przez sadowników w środki ochrony roślin. Niestety to takż
Jeszcze tyko w tym roku sadownicy będą mogli zaopatrzyć się w znajdujący się od wielu lat na rynku i