Pod koniec lutego odbyło się kilka imprez przeznaczonych dla sadowników: Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Warszawie, Partnerstwo dla Jakości - konferencja w Sandomierzu czy Spotkanie Sadownicze zorganizowane w R-SGD UP Przybroda pod Poznaniem.
Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Grupy Azoty podczas XIX Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH. Impreza odbędzie się w Kielcach 8 -10 III 2013 r. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji. Zapraszamy! Hala E stoisko E22.
Dotychczasowy sposób rozdrabniania surowców paszowych oparty jest na rozdrabnianiu surowców w młynach młotkowych. Młyny młotkowe w zależności od producenta i rodzaju rozdrabnianego surowca zużywają około 8-10 KW mocy na jedną tonę produktu. Rewolucyjna opatentowana metoda Multicracker rozdrabniania surowca za pomocą specjalnych dysków pozwala zredukować zapotrzebowanie mocy do 1 KW na tonę. Młyn Multicracker MC7 pozwala teraz przygotowywać samodzielnie paszę w każdym gospodarstwie rolnym.
Styczniowa edycja ankietowych badań wskazuje na ustabilizowany, jednopunktowo lepszy jak w roku ubiegłym poziom koniunktury w rolnictwie. Minimalnie lepszy poziom ma ogólny wskaźnik przychodów pieniężnych i wskaźnik nastrojów rolników w ocenie perspektyw ekonomicznych swych gospodarstw w stosunku do stycznia ubiegłego roku.
Wiosenne święto rolnictwa tuż tuż. Targi Kielce zapraszają od 8 do 10 marca. W tym samym czasie odbędą się również XIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.