Stonka ziemniaczana jest wyjątkowo płodnym i żarłocznym szkodnikiem. Straty w uprawie ziemniaka powodowane są nie tylko przez osobniki dorosłe, ale także i larwy, które po okresie intensywnego żerowania samic pojawią się na plantacji.
Największymi wrogami trawników i przydomowych ogródków są mech i chwasty. Ich uporczywe rozrastanie się powoduje niedotlenienie gleby i niedobór koniecznego do rozwoju roślin światła słonecznego. Najlepszą bronią w walce z niechcianymi roślinami jest odpowiednie przygotowanie gleby oraz jej późniejsze regularne wertykulowanie.
Aby poprawnie wykonać zabieg preparatem przędziorkobójczym, należy poznać "przeciwnika", a ściślej mówiąc dokonać prawidłowej lustracji, która umożliwi nam ocenę zagrożenia przędziorkiem.
Jeszcze w ubiegłym wieku azbest był jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w budownictwie. Z czasem okazało się, że może on być niebezpieczny dla zdrowia. Obecnie stosowany włókno-cement jest neutralny dla zdrowia i z powodzeniem zastąpił azbest zachowując jego najważniejsze właściwości.
Sałata jest rośliną o jednym z najkrótszych okresów uprawy i stosunkowo niewielkich wymaganiach pokarmowych. Przyjęło się też uważać, że jest mało wymagająca pod względem klimatu. Dlaczego więc jej uprawa nie zawsze przebiega bezproblemowo i czy potrzebne są jej jakieś specjalne zabiegi poprawiające komfort wzrostu?
W uprawie roślin zwiększa się znaczenie substancji korzystnie wpływających na ich procesy życiowe w inny sposób niż tylko poprzez dostarczanie składników pokarmowych.
Wiosenne opryski to ciężki okres dla wschodzących upraw. Maszyny rolnicze jeżdżące po polu, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych, powodują duże ugniatanie gleby i utrudniają wzrost roślin.