W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju 19 grudnia br. odbyło się roczne spotkanie przeglądowe, dotyczące realizacji programów Umowy Partnerstwa 2014-2020. Omawiano na nim m.in. kwestie związane z wdrażaniem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Ostatnie dni w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi upływają na intensywnych spotkaniach i rozmowach ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego z rolnikami.
Ponad 3/4 naszej flory to rośliny owadopylne. Z badań nad wpływem tych owadów na gospodarkę rolną wynika, iż wartość plonów uzyskiwanych corocznie dzięki zapylaczom wynosi w Stanach Zjednoczonych nawet do 15 mld dolarów, zaś w krajach Unii Europejskiej blisko 5 mld euro.
Spadek temperatury powietrza w grudniu spowodował oczekiwane wejście rzepaku ozimego w stan spoczynku zimowego. Ponieważ jest to jeden z kluczowych etapów rozwoju wszystkich gatunków ozimych, który w dużej mierze decyduje o końcowym wyniku produkcyjnym, bardzo ważne jest aby rośliny były właściwie przygotowane do nadejścia zimy.
Wzrastające oczekiwania jakościowe coraz silniej determinują działania producentów. Reguła ta dotyczy zwłaszcza tych, którzy produkują żywność, w tym owoce.
Organizatorzy Targów WorldFood, zapraszają producentów, eksporterów, dystrybutorów mięsa wieprzowego, drobiowego i wołowego do aktywnego udziału w imprezie.
W Katowicach rozpoczął się Szczyt Klimatyczny COP 24. W przededniu otwarcia minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się w Katowicach z przedstawicielami Światowej Organizacji Rolników (WFO). W spotkaniu uczestniczył także minister środowiska Henryk Kowalczyk.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył w rozpoczętej dziś w Katowicach 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24).
Kształt WPR po 2020 roku, innowacyjne rozwiązania w rolnictwie dotyczące m.in. bezpieczeństwa żywności oraz perspektywy rozwoju eksportu polskich produktów i przetworów rolno-spożywczych poza Unię Europejską - to najważniejsze zagadnienia Europejskiego Forum Rolniczego w 2019 roku.
W tym roku, od początku okresu wegetacji, mieliśmy do czynienia z suszą. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej rok 2018 był nadzwyczajnie ciepły.
Bezdeszczowa wiosna i upalne lato nie sprzyjały tegorocznym zbiorom. Według danych, które podało Ministerstwo Rolnictwa powierzchnia upraw dotkniętych klęską urodzaju wynosi ponad 781,8 tysięcy hektarów.
2018-11-23, Adventure Media s. c. Agencja Public Relations