Merlo Maszyny 1000px 2015-03-20

Merlo Polska Sp. z o.o.

ul. Warszawska 109, 05-092 Łomianki

Merlo Polska Sp. z o.o.
Technologia, innowacja oraz jakość Made in Italy
 • +48 22 751 20 22
 • +48 22 751 20 22
 • Strona www
 • Wyślij zapytanie

 • O firmie
 • Katalog PDF
 • Video
 • Oferta firmy
 • Wydarzenia
 • Zadaj pytanie
Merlo

Merlo Polska


O Merlo

Technologia, innowacja oraz jakość Made in Italy

Merlo jest dynamiczną spółką przemysłową, stosującą nowoczesne technologie, w pełni zintegrowaną, w której udział ma wyłącznie kapitał prywatny, produkującą maszyny o dużej wartości technologicznej.

Jest to grupa przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji, która może pochwalić się miejscem w pierwszej lidze na wszystkich światowych rynkach a także stanowi międzynarodowy punkt odniesienia w dziedzinie podnośników teleskopowych.

Grupa składa się z przedsiębiorstw utworzonych w celu realizacji ambitnego projektu: produkcji wyrobów zaprojektowanych i wyprodukowanych całkowicie we Włoszech.

Wyzwanie uwieńczone sukcesem.

Ponieważ Merlo nie jest "montażystą”, ale spółką przemysłową, która ściśle zintegrowała wszystkie etapy produkcyjne, czyli sama projektuje, rozwija i produkuje większość komponentów. Pozwala to na znalezienie za każdym razem najlepszego rozwiązania dla potrzeb użytkowników, uzyskując produkty opracowane i wyprodukowane w całości we Włoszech.

Światowy sukces Merlo wynika z umiejętności przewidywania potrzeb rynków, a każda wyprodukowana maszyna świadczy o dążeniu firmy do możliwości oferowania swoim klientom najlepszych i najnowszych rozwiązań technologicznych, czego gwarancją jest pięćdziesiąt lat doświadczenia w prowadzeniu badań i w innowacyjności.

To właśnie dzięki badaniom, innowacyjności oraz ciągłemu tworzeniu nowych produktów spółka Merlo chce nadal umacniać czołową pozycję jaką zajmuje w zakresie zaawansowania technologicznego oraz jakości.

Grupa Merlo powstała w 1964 roku, zatrudnia ponad 1200 pracowników a powierzchnia zabudowana zakładów w Cuneo wynosi około 220 000 metrów kwadratowych.

Ponad 90 % produkcji eksportuje się na cały świat poprzez sieć handlową z siedmioma filiami i ponad 600 koncesjonariuszami.

Grupa Merlo jest liderem na rynku podnośników teleskopowych z wieżyczką obrotową i podnośników teleskopowych z przekładnią hydrostatyczną

Na asortyment produktów składają się podnośniki teleskopowe nieobrotowe oraz obrotowe, betoniarki samozaładowcze DBM, uniwersalne nośniki gąsienicowe Cingo oraz samobieżne platformy MPR. Wszystkie produkty obecne w gamie Merlo wyróżniają się innowacyjnością, technologią oraz niezawodnością, cechami, które od zawsze charakteryzują Grupę Merlo, i które zdobyły zaufanie rynków.

Historia

 

Spółka Merlo powstała w 1964 roku, założycielami jej byli Amilcare i Natalina Merlo.

Na początku sukcesy na skalę krajową a następnie międzynarodową powodują stopniowy i stały rozwój firmy, która wyraz z upływem lat rozwija się i powiększa, aż do przekształcenia się w Grupę.

 

Historia i doświadczenie są zasadniczymi wartościami dla Grupy Merlo. Jej spółki, z jednej strony, istotnie kładą nacisk na innowacyjność, ale także zachowują oraz odwołują się do doświadczenia oraz wiedzy zdobytej w przeciągu lat.


1964 - Powstanie spółki Merlo

Upór oraz dynamika w prowadzeniu interesów, które od samego początku wyróżniały działalność rzemieślniczą rodziny Merlo zostały połączone w jedno przez Natalinę i Amilcare Merlo, którzy w 1964 roku założyli spółkę Merlo Spa.

Jednocześnie zostaje rozpoczęta budowa nowego zakładu w S. Defendente di Cervasca, na obrzeżach Cuneo: to początek ekscytującego etapu wielkiej ekspansji produkcyjnej i handlowej.

1966 - DM i DBM, pierwsze wywrotki i betoniarki terenowe

Po osiedleniu się w nowoczesnym zakładzie w Cervasca natychmiast zostaje rozpoczęta produkcja wywrotek i automatycznych betoniarek przeznaczonych na rynek budowlany, a pierwsze rezultaty handlowe potwierdzają dobrą jakość stosowanych od samego początku rozwiązań projektowych i konstrukcyjnych: połączenie innowacyjności z technologią umożliwiło tworzenie nowatorskich produktów.

Zastosowanie w obu modelach innowacyjnego, obrotowego łożyska oporowego, opracowanego przez Merlo, jest początkiem długiej drogi badań i rozwoju technologii, którą firma ta podąża do dziś.

1981 - SM 30, pierwszy podnośnik teleskopy

Rok 1981 to fundamentalny etap w historii firmy: wtedy to powstaje pierwszy podnośnik teleskopowy, model SM 30. Jest to innowacyjna maszyna, wykonana na podstawie wyjątkowego projektu Merlo, która oferuje zarówno osiągi wózka podnośnikowego, jak i wszechstronność zastosowań żurawia z wysięgnikiem teleskopowym.

 Już w pierwszym modelu wprowadzone zostały nowatorskie, jak na tamte czasy, rozwiązania technologiczne i urządzenia (zaokrąglona kabina z opływowymi szybami, system bocznego przesuwania ramienia teleskopowego, podwójny zawias przegubowy ramienia, przekładnia hydrostatyczna ze stałym napędem na cztery koła), których doskonałość zostaje potwierdzona przez ogromny sukces w sprzedaży.

1987 - PANORAMIC XS, rewolucja na skalę światową

Rok 1987 to kluczowy okres dla rozwoju firmy: wtedy to przedstawiony zostaje pierwszy na świecie podnośnik teleskopowy z silnikiem bocznym i ramieniem teleskopowym, osadzonym nisko w tylnej części ramy. To PANORAMIC XS, jedyny podnośnik oferujący kompletną widoczność.

 Sukces przychodzi natychmiast, a sprzedaż podnośnika stale rośnie, umożliwiając dzięki temu zwiększenie znacznych już nakładów na inwestycję w badania i rozwój oraz jeszcze większe zdystansowanie się od konkurencji.

1991 - ROTO 25.11 XS, pierwszy podnośnik teleskopowy z obrotową głowicą

Kolejnym potwierdzeniem dynamiczności i dążenia firmy Merlo do wdrażania innowacji jest przedstawienie nowej rodziny podnośników z obrotową głowicą: ROTO - pierwsze na świecie podnośniki, oferujące użytkownikom możliwość dotarcia do każdego punktu w promieniu 360° bez konieczności przestawiania maszyny.

1996 - TURBOFARMER, pierwsze specjalistyczne podnośniki do zastosowania w rolnictwie

Przedstawienie nowej specjalistycznej gamy do zastosowania w rolnictwie, charakteryzującej się aż 7 modelami z możliwością homologacji na ciągnik rolniczy, potwierdza zdolność firmy Merlo do przewidywania potrzeb rynku.

2000 - Powstaje MULTIFARMER, zwycięska karta

 Wraz z powstaniem serii MULTIFARMER, owocu ciągłych poszukiwań technologicznych, ponownie potwierdzona zostaje przewaga firmy Merlo w zakresie innowacyjności i zaawansowaniu badań.

 MULTIFARMER to rewolucyjna maszyna ponosząca i transportująca ładunki, napędzająca sprzęt, pracująca w terenie, holująca przyczepy i osprzęt oraz wykonujące czynności typowe dla ciągników rolniczych: to wszechstronny system do wykonywania prac, jedyny w swoim rodzaju.

2002 - CINGO, uniwersalne nośniki gąsienicowe

Firma Merlo wkracza na nowy i obiecujący rynek transportu bliskiego materiałów, prezentując kompletną gamę maszyn i osprzętu do najróżniejszych zastosowań.

 Wykorzystanie wyjątkowych urządzeń od początku podkreśla wszechstronność zastosowań tych kompaktowych nośników, które zostają zauważone przez użytkowników dzięki wyjątkowo dużej mocy produkcyjnej.

2004 - Innowacja w systemach zawieszeń dla podnośników teleskopowych

 Kolejnym krokiem naprzód na drodze poszukiwań technologicznych są dwa innowacyjne systemy zawieszeń dla podnośników teleskopowych.

 Urządzenie B.S.S. (Niezależna Amortyzacja Wysięgnika) umożliwia amortyzację hydrauliczną sił wywieranych na ramię teleskopowe. System E.A.S. (Amortyzacja Zawieszenia) natomiast, oddziałujący na przednią oś podnośników PANORAMIC, to prawdziwie inteligentny system, wspomagany przez amortyzatory hydrauliczne, pracujące zarówno jako aktywne zawieszenie, jak i urządzenie do korekcji bocznego nachylenia ramy.

 W celu ułatwienia prowadzenia badań przez Centrum Badawcze powierzchnia zajmowana przez zakład w S. Defendente di Cervasca zostaje zwiększona do 104 000 m2.

2005 - Nowa filia Merlo w Australii

Merlo Group Australia to pierwsza filia poza Europą. Została ona otwarta w celu zbliżenia się do australijskich klientów.

 Usytuowana w nowym kompleksie przemysłowym w Perth, jest punktem odniesienia dla handlu, serwisu posprzedażowego oraz kształcenia techniczno-handlowego w całym kraju.

2008 – Powstanie MerloMobility

To nowy system informatyczny do monitoringu flot, który umożliwia wykonanie w czasie rzeczywistym radiolokacji GPS, sprawdzenie ważniejszych parametrów eksploatacyjnych, odbiór i zarządzanie komunikatami alarmowymi oraz wysyłanie poleceń zarządzających zdarzeniami.

2009 – Grupa Merlo prezentuje nowy Multifarmer 40.9 CS

 Nowy Multifarmer 40.9 CS, duży ciągnik z wysięgnikiem teleskopowym, potwierdza pozycję lidera Merlo w zakresie innowacji technologicznej. Prawdziwy "koń pociągowy", który powstał celem zrealizowania koncepcji wszechstronnej maszyny podnoszącej, transportującej ładunki oraz pracującej w terenie, proponując taką samą prędkość oraz zastosowanie jak dla typowego ciągnika rolniczego z dodatkowym atrybutem jakim jest wysięgnik teleskopowy, który może przenieść ładunek o wadze nawet 4 ton, a wysokość podnoszenia wynosi 9 metrów.

2010 – Merlo prezentuje pierwszy na świecie podnośnik hybrydowy

W przypadku nowego podnośnika Panoramic P 40.7 Hybryda udaje się zrealizować naprawdę ambitny cel: zero emisji spalin. Dzięki nowej technologii Merlo nie ma także miejsca na kompromisy w zakresie osiągów. Dotyczy to podnośnika teleskopowego o masie 4100 kg i o wysokości podnoszenia do 7 metrów. Kluczową różnicą jest to, że jest on teraz znacznie bardziej EKOLOGICZNY!

2011 – Merlo CDC – technologia w służbie bezpieczeństwa

Wraz z nowym, zaawansowanym systemem sterowania Merlo CDC (dynamiczna kontrola obciążenia) firma Merlo stawia kolejny krok naprzód w dziedzinie bezpieczeństwa. Technologiczna wartość dodana systemu posiadającego trzy wysokiej klasy patenty umożliwia podnośnikom teleskopowym Merlo automatyczne i bezbłędne rozpoznawanie sprzętu roboczego w chwili jego podłączenia do wspornika znajdującego się na wysięgniku. Ponadto system dynamicznej kontroli obciążenia (CDC) umożliwia operatorowi ciągłą kontrolę stabilności podnośnika teleskopowego. Dzięki praktycznemu, kolorowemu i wielofunkcyjnemu wyświetlaczowi może on w każdej chwili monitorować najistotniejsze warunki pracy i stabilności.

2012 – Prezentacja nowej generacji maszyn Multifarmer i Turbofarmer

Turbofarmer 50.8 oraz nowy Multifarmer 40.9 zrewolucjonizowały sposób tworzenia podnośników teleskopowych wprowadzając ważne innowacje w zakresie projektu i technologii w różnych obszarach: bezpieczeństwa, wydajności, wszechstronności i komfortu.


2012 - Nowa filia handlowa Merlo w Polsce.

Sieć Merlo wciąż się powiększa i organizuje struktury: powstaje filia Merlo Polska. Dzięki tej filii Grupa Merlo tworzy punkt odniesienia dla Polski i całego obszaru geograficznego, rynków bardzo atrakcyjnych i rosnących w szybkim tempie

2013 – Grupa Merlo nadal rozwija się

Merlo w dalszym ciągu inwestuje we własny zakład w Cuneo, którego powierzchnia zabudowana wynosi obecnie 220 000 metrów kwadratowych a całkowita powierzchnia przekracza 300 000 metrów kwadratowych.

Nowe przestrzenie są wyposażone w technologie produkcyjne najnowszej generacji w celu

poprawy jakości procesu przy jednoczesnym obniżeniu czasu produkcji.

2013 – Merlo przedstawia model P 40.7 Hybryda

Tym modelem, nagrodzonym na targach Agritechnica w Hanowerze, Merlo prezentuje ewolucję wysięgnika teleskopowego hybrydowego, który chroniony nowymi patentami jest już gotów, aby wejść do produkcji seryjnej. Ten model zapewnia: osiągi dorównujące wysięgnikom tradycyjnym, redukcję zużycia paliwa, redukcję poziomu hałasu, a także ograniczenie emisji zanieczyszczeń.

Nasza gama pojazdów teleskopowych przeznaczonych dla rolnictwa jest największa na rynku i odzwierciedla nasze zaangażowanie w nieustanne unowocześnianie technologii oraz poszerzanie zastosowania naszych produktów.

Kompakty łączą zredukowane wymiary, zwrotność, oszczędność w eksploatacji oraz osiągi na najwyższym poziomie w kategorii.

Maszyny Turbofarmer to pierwsze ładowarki teleskopowe na świecie, które uzyskały homologację na holowanie przyczep do 20 ton po drogach publicznych.

Maszyna Multifarmer jest ciągnikiem w pełnym tego słowa znaczeniu z wysięgnikiem teleskopowym do wykonywania wszelkich prac polowych i innych, która zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i jednocześnie jest pierwszą maszyną na świecie będącą skrzyżowaniem ciągnika i maszyny teleskopowej.

Modele Professional dla osób pracujących dużą ilość godzin z maszyną teleskopową. Praca w trybie ciągłym nie będzie już problemem!

Maszyny o dużej zdolności przenoszenia zostały opracowane dla tych wszystkich, którzy muszą podnosić ładunki o szczególnych wymaganiach.

Szeroka oferta, którą dopełniają unikalne technologie, jakie może zaoferować jedynie firma Merlo, a które oszczędzają Państwa czas, zmniejszają zużycie paliwa oraz zapewniają pracę w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

 

 • Bezpieczeństwo: system Merlo CDC (Dynamiczna kontrola obciążenia) dla najbezpieczniejszych maszyn na świecie
 • Produktywność: sprzężenie hydrauliczne tylne, trzypunktowy układ zawieszenia (TUZ), mechaniczny wałek odbioru mocy WOM dla osiągnięcia rekordowej produktywności
 • Produktywność: sprzęganie tack-lock (szybkozłącze) sterowane hydraulicznie w standardzie w całej gamie
 • Efektywność: poziomowanie z bocznym przesuwem wysięgnika, zdobycz technologiczna oferowana tylko przez Merlo. Nigdy więcej niepotrzebnej straty czasu!
 • Wydajność: system Merlo EPD (Eco Power Drive) to oszczędności paliwa do 30%
 • Komfort: najszersza kabina w kategorii, dostępna także w wersji CS (Kabina z niezależnym zawieszeniem) to następne osiągnięcie, które może zaoferować tylko Merlo5 ładowarek Merlo w akcji
Merlo w tartakach

Ładowarki Merlo wykorzystane w tartakach


MERLO NA TARGACH AGRITECHNICA 2015

Grupa Merlo uczestniczy w targach Agritechnica w Hanowerze, na stoisku D38 w hali 6. Oprócz wystawionych na stoisku produktów, firma zaprezentuje także profesjonalne ciągniki leśne na terenie na zewnątrz hali.


Nowa gama MERLO TURBOFARMER

W dniu 21.10.2015 zakończył się dwutygodniowy cykl szkoleń przeznaczony dla całej polskiej sieci dealerskiej Merlo. Tematem szkolenia była nowa gama ładowarek teleskopowych MERLO TURBOFARMER MEDIUM DUTY, która została zaprezentowana po raz pierwszy na tegorocznych targach SIMA w Paryżu oraz na targach Agro Show w Bednarach.


NOWOŚCI NA AGROSHOW 2015

Merlo Polska, będąca częścią włoskiej spółki Merlo Group, lidera w branży podnoszenia i logistyki, weźmie udział w targach AGROSHOW 2015, które odbędą się w Bednarach, w dn. 18-21 września 2015 r. Stoisko firmy nr 218. Firma przedstawi dla całej gamy nowości podwyższające poziom możliwości technologicznych oraz osiągów uzyskiwanych przez jej maszyny.


Finansowanie fabryczne MERLO FINANCE. Finansujemy potrzeby klientów.

Wszyscy Klienci, którzy szukają dodatkowych źródeł finansowania zakupu ładowarek teleskopowych marki Merlo mogą skorzystać z naszej oferty FINANSOWANIA FABRYCZNEGO MERLO, a właściwe rozwiązanie finansowe, to szybki rozwój.


Ładowarka teleskopowa Merlo Turbofarmer 42.7-156 Innowacyjnym Produktem o Standardzie Europejskim Agro-Tech Minikowo

Zakończyły się Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe Agro-Tech 2015 r., które odbyły się w dn. 4-5 lipca 2015 r. w Minikowie.


Ładowarka teleskopowa Merlo P60.10

Ładowarka teleskopowa Merlo P60.10 z silnikiem 100 KM, przesuwem bocznym całego teleskopu i przedłużką wideł 2,2 m


Wielkie serce dla Wszystkich Mam!

Wielkie serce dla Wszystkich Mam!


Zakończenie Szybowcowych Mistrzostw Polski

W dn. 23 maja 2015 r. zakończyły się Szybowcowe Mistrzostwa Polski w Klasie Otwartej. Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły przeprowadzić wystarczającą ilość konkurencji, tym samym zawody zostały zaliczone i zakończone o 1 dzień wcześniej.


Pozdrowienia z targów Autostrada-Polska

Pozdrowienia z targów Autostrada-Polska


Firma Merlo Polska Sp. z o.o. jest jednym ze sponsorów Szybowcowych Mistrzostw Polski.

W dn. 16 maja 2015 r., w Stalowej Woli rozpoczęły się Szybowcowe Mistrzostwa Polski, których firma Merlo Polska Sp. z o.o. jest jednym ze sponsorów.


MERLO zaprasza na AUTOSTRADA-POLSKA

MERLO zaprasza na AUTOSTRADA-POLSKA do Kielc w dniach 13-15 Maja 2015r.


Wyślij zapytanie do firmy Merlo Polska Sp. z o.o., która zamieściła w naszym portalu rolnictwo.com.pl informację o tej ofercie.
Firma
Branża
Ulica
Kod / Miasto
Imię i nazwisko*
E-mail*
Telefon*
Fax
Treść
Akceptuję regulamin ATCOM SP.Z O.O i zobowiązuję się do jego przestrzegania. * 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych pełna treść

Wyrażam zgodę w rozumieniu Ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 r, D.U. z 2002 Nr 101, poz. 923 z późniejszymi zmianami na przetwarzanie moich danych osobowych przez Atcom Sp.z o.o .w celu marketingowym.

Administratorem podanych danych osobowych jest Atcom Sp.z o.o., ul Fordońska 87, 85-719 Bydgoszcz. Dane osobowe zbierane są na zasadzie dobrowolności. Ma Pan/i prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia. Więcej w Polityce prywatności.


*Pola oznaczone gwiazdkami są polami wymaganymi. (nie udzielamy odpowiedzi na zapytania bez podanego kontaktu teleadresowego).
 
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce używania plików Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.
tel./fax +48 52 34 609 34 | e-mail: redakcja@rolnictwo.com.pl